Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To nije trebalo sejati , cisto silovanje pogotovo suncokret.
Trebalo je cekati kisu pa spremiti sve bi se rasulo. Ne znam gde zurba. Prosle god sam 20- og maja sejao i imao 22m/kj .

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mislio sam kada ih posle zimskog oranja i onolikog mraza nisam razbio, tek sada nema šanse, kada udari freza od spremaca ostanu samo masnice bukvalno kao po kamenu. Njivu u blizini sam besprekorno spremio samo sa jednim prohodom, ovo dal je bilo puno mokro kada smo brali ili sta vec, prvi put mi se dešava za 10ak godina da ne mogu (umem) da spremim parcelu...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Trebao si sačekati da padne kiša pa bi se bolje spremilo.
Danas sam muku mučio da podesim skidace na le25: često je hvatao po dva zrna ako se oba okrenu vrhom ka rupi jer je duguljasto zrno a tanko. Ipak, uspeo sam nekako. Sa neomom nema tih problema: zrna su više okrugla, loptasta i uvek je bilo samo jedno zrno na rupi. Imao sam dve s.j le25 od po 75000 zrna što bi trebalo da je za nešto jače od 4kj na razmak od 23,5. Posejao sam nešto manje od 4 jutra a ostalo je semena. Nisam smeo da rizikujem da idem na veću njivu jer ne bih imao da dodam ako bi zafalilo. Neomu sam završio po nekoj sitnoj kiši koja mi je samo zamazala stakla pa sam jedva video gde da vozim. I stala je kad sam posejao. Sad čekam zglavnu kišu.
 
Trebao si sačekati da padne kiša pa bi se bolje spremilo.
Danas sam muku mučio da podesim skidace na le25: često je hvatao po dva zrna ako se oba okrenu vrhom ka rupi jer je duguljasto zrno a tanko. Ipak, uspeo sam nekako. Sa neomom nema tih problema: zrna su više okrugla, loptasta i uvek je bilo samo jedno zrno na rupi. Imao sam dve s.j le25 od po 75000 zrna što bi trebalo da je za nešto jače od 4kj na razmak od 23,5. Posejao sam nešto manje od 4 jutra a ostalo je semena. Nisam smeo da rizikujem da idem na veću njivu jer ne bih imao da dodam ako bi zafalilo. Neomu sam završio po nekoj sitnoj kiši koja mi je samo zamazala stakla pa sam jedva video gde da vozim. I stala je kad sam posejao. Sad čekam zglavnu kišu.
Na koji broj si namestio skidace,ploce za kukuruz ili suncokret?

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Za suncokret. Agria je u pitanju, mislim na oko 22-23, nemoj me držati za reč.
Sa kukuruznim pločama bi hvatao uvek po dva kako god namestio skidace. Veća je rupa.
 
Polozaj skidaca je naj bitniji, a broj na skali je relativan posto polozaj zavisi od precnika rupa na ploci, krupnoce i oblika semena i od toga koliko su skidaci istroseni. Kod mene kukuruz sejem na 15, a subcokret na 5.
 
Naravno, najvažnije je da radi radnju kako treba. Baš iz razloga što si napisao da je broj relativna stvar napomenuo sam da je agria u pitanju da neko ne pomisli kako je broj univerzalan.
Mada ni na svakoj agriji nije isti broj.
 
Mislio sam kada ih posle zimskog oranja i onolikog mraza nisam razbio, tek sada nema šanse, kada udari freza od spremaca ostanu samo masnice bukvalno kao po kamenu. Njivu u blizini sam besprekorno spremio samo sa jednim prohodom, ovo dal je bilo puno mokro kada smo brali ili sta vec, prvi put mi se dešava za 10ak godina da ne mogu (umem) da spremim parcelu...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
Imam i ja par njiva takvi to sam oro po mokrim pa se to posle osusilo a zima bila suva pa lose izmrzlo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh