Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel se prskaju na crno pionirovi Expres Sun hibridi i cime ih prskate?
 
Jeste u pitanju je drzavna zemlja licitirana krajem Februara meseca,a orana pre 10 dana ali odma zamnom je isao setvospremac tako da ima sacuvane vlage bas dobro,a za dalje se nadamo da ce biti te dugo ocekivane kise.

- - - - - - - - - -

Jel to proletnje oranje?

-----------------------------------------------------------------------
 
Kod nas isto problem sa semenom od mnogih sam cuo da im je falilo i ja sam bio jedan od njih.Sejao sam KWS Dragon dzak 75000sj pun do vrha jedva usiven,a BaroloRO isto 75000sj pun do pola jeste zrno duplo sitnije ali njega mi je i falilo dok je Dragona bilo tacno na meru.Dvojica drugara koji su isto sejali barolo kazu da im je isto jako puno falilo.
 
Danas bio drugar do bete u golubincima da uzme jos semena da usejemo sto nam je zafalilo,kaze mu gazda dragan da u nekim kesama nema 75 vec 68 hiljada zrna,bez obzira sto na deklaraciji pise 75..i tacno tako i ispadne..kanda ce biti da nas je neki zavrnuo..
 
Pošto prvi put sejem suncokret, treba mi savet, sa čime da prskam pre nicanja, šta je vaša preporuka?
Suncokret je lg 5665.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Sa obzirom da se radi o hibridu koji nije clear field niti expres hibrid,ne smes da omanes
ja bi uradio trojnu kombinaciju (mont+girasolin+terbis) i ako ima malo trave ubaci i 2 l totala.
 
I ja sam danas oprskao suncokret Girasolin 1l + Terbis 1l po ha .

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Sutra cu da sejem Le25, prvi put u zivotu. Planiram razmak kao i neomu 23,5cm. na jednoj njivi ce biti trave (vec krece polako) a ostalo mi nesto terbisa pa cu to da iskoristim, mada kako je suvo nece imati nikakvog efekta. Ali, nadam se kisi.
 
Setva stoji dok ne padne kisa, kod nas bas suvo. Ponegde gde je bolja klasa zemljista moze se sejati.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Imam na jednoj parceli, koju nikako nisam uspeo kvalitetno da spremim problem sa busama. Posejao sam tu suncokret i na delovima gde su buse užas! Mašina nije uspela da ulozi seme i samo ga ispustila
Da li da povaljam to (imam "glatki" valjak) ili da samo čekam kišu, najavljuju je sutra uveče ako uopšte ima spasa i nada. Ima li neko slična iskustva?
ad7be4bcc8a4e3cf3c0a8d12e4c6d5be.jpg
926c97a2de28c0ff8dcf0259a0db27d2.jpg


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh