Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve blize sam odluci da odlozim setvu suncokreta za jos desetak dana jer od 13 04 do 20og najavljuju kisu. Bojim se da bi ako ga sad posejem pola ostalo u suvom.
 
Jbm ja i njih i njihov le 99..em smo ga cekali dva meseca em im je kalibracija semena nedaj boze..ne mozes nastelovati sejalicu da si pita,ili skida seme ili vuce po dva tri semena..popi..o sam..toliko za sad o pioniru..
 
Ja planiram u nedelju da posejem svojih skromnih 1,2 ha suncokreta hibrid LE25. Otvarao sam danas vrecu zbog zastite semena dosta lepo i ujednaceno izgleda. Na koju dubinu je najbolje posejati suncokret ??
 
Jbm ja i njih i njihov le 99..em smo ga cekali dva meseca em im je kalibracija semena nedaj boze..ne mozes nastelovati sejalicu da si pita,ili skida seme ili vuce po dva tri semena..popi..o sam..toliko za sad o pioniru..
Kolike su rupe na plocama?

- - - - - - - - - -

Ja planiram u nedelju da posejem svojih skromnih 1,2 ha suncokreta hibrid LE25. Otvarao sam danas vrecu zbog zastite semena dosta lepo i ujednaceno izgleda. Na koju dubinu je najbolje posejati suncokret ??
Teorija kaze 4-6cm, ali posto je suvo moze i dublje.
 
Na koji razmak sejete Pioneer He118. Prvi put ga koristim, cime je najbolje da se prska?
 
Coci 064,ma rupe ne znam napamet koje su,oko 3 bem li ga,ne sumnjam na njih,ocigledno je kad pogledas seme da ima bar tri velicine, najvece je bar duplo vece od onih najsitnijih..na kraju sam nastelovao da ne vuce po dva pa ako i zafali koje kontrola zapisti mozda dva puta na kratko na duz od 300m..
 
Jucerasnja akcija setve suncokreta i naravno dva nenadana inspektora(zbog kojis sam morao da spavam u dnevnom boravku)::jako_besan::


Ova je u sami mrak slikana pri zadnjem prohodu pa je mutna!



Inspektor br.1



Inspektor br.2



I ja u akciji tabananja njive!
 
I ja sinoć bacio đubre za soju pa vlačio,kad ono doletela roda pored mene pa gleda.Došao kući i kažem ženi da nema ništa od onih stvari,preventive radi, da se nešto ne izleže!:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh