Suncokret 2015.g.

Paore sa nicanjem je bilo problema i kod nas dodouse zemljise drzi vlagu dosta dobro
 
Pa meni nije bio rekordan 2012 uopste, ni komsijama na tom tipu zemlje. Meni je rekordan bio prosle godine, kad je vode bilo svima preko one stvari, meni je bilo taman.
Al nevezano za kisu, ne secam se da su suncokreti u NASEm ataru tako lose nicali i nejednako kao ove godine.
Osim toga mi smo u junu imali vrlo malo kise, Mozda 15tak litara na deo atara u kojem imam najvise suncokreta, cak ima delova atara gde je bilo i manje od 10 litara tokom juna meseca.
Juce sam hteo 3kj postrnog suncokreta da posejem i odustao, nema vlage ni na 15tak cm, a to sam gledao njivu gde je palo 20tak litara pre 7 dana ( neposredno uz selo).
Dakle paore nije rpoblem ovih 5 dana sunca, već hroničan nedostatak vlage i loša kondicija većina suncokreta.

Istina!!!!!!!!!!!
 
neznam, i nekužim zašto tanjurati, valjda bi bilo nešto od njega....
 
Obilazio suncokret,neoma sejana oko 25 aprila,visine 1,5m.Nesto mi deluje patuljasta,glave mi se cine dobre.Vidi se uticaj pulsara,jer je lisce sitnije ,nije tako siroko kao na onom gde nije koriscen pulsar.Mislim da razlike u prinosu mora biti.
 
Evo i mog iz pičije perspektive. Bilo je malo nejednako nicanje pa je i sada takav.

15yusns.jpg
 
Obilazio suncokret,neoma sejana oko 25 aprila,visine 1,5m.Nesto mi deluje patuljasta,glave mi se cine dobre.Vidi se uticaj pulsara,jer je lisce sitnije ,nije tako siroko kao na onom gde nije koriscen pulsar.Mislim da razlike u prinosu mora biti.

To je zato jer si taj tretirao sa Fosfamidom, nema veze sa Pulsarom...........Pitaj naredni put sta da koristis.............:osmeh:
 
Obilazio suncokret,neoma sejana oko 25 aprila,visine 1,5m.Nesto mi deluje patuljasta,glave mi se cine dobre.Vidi se uticaj pulsara,jer je lisce sitnije ,nije tako siroko kao na onom gde nije koriscen pulsar.Mislim da razlike u prinosu mora biti.

I kod mene nešto malena samo što sam ja prskao sa Ničim kad je nikao samo na crno terbis i acetohlaor i posle ya sirak kletoksim
 
Izvolite gospodine Zlobapatrola..........ne vidim u cemu je problem, vidite li da mi ljudi lajkuju???:sta:
 
Nazad
Vrh