Suncokret 2015.g.

ddragan, zato i je takav, kod mene u mom kraju, u obzir dolazi sjetva od 10-15.4. i to se godinama pokazalo kao najbolje, i za suncokret i za kukuruz, jer ima dosta vlage u pravo vrijeme, kada mu je najpotrebnije, koji je posijan kasnije, vidi se ogromna razlika, osim ako nije ranija sorta.....

meni isto tako idu stabljike, glava je dosta teška, a sijao sam na 21,5cm da dobijem više sitnih glava, da kada se osuši, da stabljika nepuca prije žetve, i da glave nepadaju......što bi bilo da sam sijao na 23cm kako i preporučuju????
 
Ovde kod nas ne igra neku ulogu datum setve,bar do sad nije bilo mnogo bitno.Imam posejan i krajem Aprila gde je presejana secerna repa,izgleda jako lepo ali je za nijansu nizi,mada se za njega ne sekiram ni najmanje jer ima 350kg/kj NPK djubriva.
 
Prijatelj je 5kj repe presejao sa kukuruzom. Djubrenje slicno kao @ddragan. Kukuruz gura fantazija, jedino sto taj deo atara je zaista malo kise imao, a sejali smo na gustis 18.5cm.
 
Neoma ,mislim da ćemo je raditi za manje od mesec dana,normalno u zavisnosti od vremenskih priika.

dscf3535.jpg


dscf3536.jpg


dscf3537.jpg


dscf3540.jpg
 
Kondi,sejan oko 15.IV na oko 23 cm.

dscf3557.jpg


dscf3560.jpg


Ove godine u kosidbi suncukreta , Z 142 će da "tapši" od sreće.Ja sam visok 180 cm

dscf3559.jpg


Glave su lepo popunjene.

dscf3558.jpg
 
Nazad
Vrh