Suncokret 2015.g.

Nema mu nikakvog spasa Milose u to budi siguran. Cak i po svakoj biljci da dolivas folijarnog do Septembra svaki dan. Presejavanje dok zemlja ima vlage i minimalno 3 l/kj totala.
 
sad da presejem mogu samo kukuruz po recima strucnjaka zato sto je oprskano plamenom.kad ce to da stigne?od toga nema nista.ja se nadam jos mallo u reci ovog menadzera pa kako bude.
 
Slican problem sam i ja imao komsija prskao po vetru kukuruz pa mi oprljio 12 vrsti.Tu je bilo mnogo malih glavica iz jedne biljke nista nije rodio na tih 12 vrsti.
 
Meni je prosle godine lik oprljio 3-4 vrste suncokreta dok je prskao kukuruz, i tu je uvek suncokret bio duplo manji nego u ostatku njive, dao je mali prinos, ali su se te vrste zaparlozile samo tako.

Milose trebao si zvati na njivu nekog strucnog dipl zastitara, nije ovo posao za promotera, njihov posao se zavrsava onda kada kupimo seme
 
Neoma,lepo izgleda
.
116474101640272239592475.jpg
 
@Milos
Tog sto je prskao za gusu. Izgleda cu i ja kao Talianu poceti da perem prskalicu ritualno po pola dana posle sve steta sto se desila.
Meni su repu oprskali mestom 1-3 reda Pulsarom. Magla samo, ali eno je izvrnula se, vidim da se bori pokusava da tera novo lisce, ali poucen iskustvom ta repa ce biti kao sargarepa. Imace lisnu masu ali koren ne.
 
6590690f140c523f9a18b7155891b4e3.jpg
366b354e0d78de7a310a1322fae211ad.jpg
47ef41bbf925c828fac1bec67a61f855.jpg

Imeria, posejano 19.04. Prva brazda je bas dobila po ušima od kukuruza, druga manje ali nema glave a treća i četvrta nisu toliko ali ima i tu. A još sam se ja udaljio od kukuruza dve tri brazde da ne bi otišlo na njega pa sad imam i sirka i cicka. Šta da se radi, bar je ostalo dobro.
 
Kod nas bar još 7 dana neće biti cveta,pre par dana sa pšelarima obišli ceo atar tako velik kao kod vas (Mims i Amozon) nismo našli.
 
Nazad
Vrh