Suncokret 2015.g.

Moze se utvrditi koja je aktivna materija. Ja sam prijatelju osurio malo repe sa ovratina. Nisam oprao dobro prskalicu, zurili da stignemo. Isprao sam bure, ali nisam grane otvarao. Kad sam dosaona njivu zaboravim da na leniji pustim 5l vode da izadje iz grana, vec smo dosli i odmah gas gas. Srecom samo fali jedna kotarica repe. Inace grane ne perem nikada, ali bure isperem 2-3 puta u zavisnosti sa kojeg useva idem na koji usev (repa je najzeznutija ako je pre nje prskano nesto za siroki list).
 
evo slike koje sam obecao.dve njive suncokreta slikane, cicak iz moje njive i iz komsijine njive na kojoj se vidi da je cicak zdrav a na mojem ima neke promene i ostalo...

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/f/u/w2/329JbZAe/sam6590.jpg

- - - - - - - - - -

sam6590.jpg


- - - - - - - - - -

sam6591.jpg


- - - - - - - - - -

sam6592.jpg


- - - - - - - - - -

sam6593.jpg


- - - - - - - - - -

sam6594.jpg
 
sam6601.jpg


- - - - - - - - - -

sam6602.jpg


- - - - - - - - - -

sam6603.jpg


- - - - - - - - - -

sam6604.jpg


- - - - - - - - - -

sam6605.jpg


- - - - - - - - - -

sam6606.jpg


- - - - - - - - - -

sam6607.jpg


- - - - - - - - - -

sam6612.jpg
 
Tanjiraca, setvospremac i sejalica odmah. Konsultuj se sa jos nekim, ali mislim da mu nema spasa.

p.s. pre nicanja 3l/kj totala da ocistis parcelu, a kolega koji ti je prskao ne da nije oprao prskalicu vec je ostalo hemije od kukuruza pa je samo dosuo vode. Jer ne nemoguce da ovako ga zvekne da je ostalo samo po zidovima i u crevima.
 
glava je ziva vidi se na slici, uvrnuo je listove.kaze covek iz singente da nije lako da se ubije tako veliki suncokret i rekao mi ako mu je koren zdrav ako je bljutav ima vode u njemu onda je ziv.u petak ce da izadju ljudi iz Agrozavoda.

- - - - - - - - - -

da li je to zato sto sam pomesao panteru i fuslade ili nije lepo oprana prskalica od plamena?
 
Dikamba tako zvekne korove. Jako agresivan herbicid koji i pri malim dozama 0.3-0.35l/ha tuce dobro. Mislim da ne moze da se izvuce, ali nisam dovoljno strucan. Zastitara na njivu i odmah deluj jer je vec datum kad je kriticno da li ti moze stici neka kultura.

Kod tebe se vidi delovanje na sirkolisne korove, to od pantere i fuzilejda nije.
 
I onda kazu da Plamen nevalja nista pa ovaj i u maloj dozi razbi i suncokret i ostale sirokolisne korove samo po mojem nekom misljenju tu u toj prskalici je bilo mnogo vise zaostale hemije.Ja da sam na tvome mestu nebi ja to tanjirao i setvospremacio vec pored ovih redova zasejao nove i 3l/kj glifosata oprskati i zavrseno gadjanje ali ili soja ili kukuruz da se seju jer suncokret tesko da ce da stigne i ako stigne treba ga prskati da prinudno sazri,a za to bi trebalo imati "skakavca" prskalicu!Sto bi rekao jedan lik kod mene "ubiven z,glave" i od toga nema srece posto je taj suncokret krenuo u buton-izaciju!
 
Plamen i dikambe ne valjaju jer preskacu tatulu, ostalo sirokolisnato tuku. Hormonski preparat koji zna da zakaci i kukuruz ako prskas po suncu ili ako predoziras.
 
Tvoj suncokret se ponasa isto kao i onaj cicak sto drzis u ruci, samo je suncokret robusnija biljka pa se jos bori. Doza plamena je slaba da ga unisti, ali na zalost nece tu biti nista. Mozda ce se po koja biljka onako sporadicno oporaviti, ali o nekom prinosu ni reci.
 
Ako se i oporavi posto je u pitanju hormonski preparat tu ce biti milion malih glavica ko oni ukrasni suncokreti!Davno su jednome mojem komsiji iz osvete preleteli po suncokretu sa matonom koliko je mogla prskalica od 440l da poprska nekih 6-7kj bas u ovome stadiumu i kada se izvukao na tom delu suncokreti ko buketi cudo glavica a sve sitne bez prinosa samo cvetici!
 
ej ne znam, videcemo.ovaj iz syngente mi kaze da ce da rodi lepo ako se ne osusi skroz.on nije video suncokret nego po mojim recima.a kaze posto mu je koren zdrav i glavica trebalo bi da krene ponovo da tera.
 
E zemljače neće taj roditi ništa!
Pre par godina dok sam učio kako ne treba raditi išao sam da prskam suncokret koji je bio nekih 60-70 cm a sirak metar .Zbog ubeđenosti da je suncokret 100%selektivan na fuzilejd ja sam na 20 redova (prava duž) ubacio 2 l,pošto prskalica hvata 12 redova preklopio sam 4 reda,ta 4 reda su izgledala identično kao na tvojim slikama .Glavica kada je krenula bila je kao "istopljena" nije dala rod. E sada ja sam ubeđen 99% da je od predoziranja fuzilejdom ali neću da isključiti mogućnost da prskalica nije bila dobro oprana i da je jednim delom kumovala stresu, ja kada sam video na šta liči požurio da isprskam.Mada samo su 4 reda u sredini stradala zato sumnjam na FF.

- - - - - - - - - -

Od kada je Kiraj postavio slike luka kako je strada zbog neoprane prskalice imam šemu pranja da bi mnogi rekli da sam lud.
 
meni je prosle godine isprskao jedan komsija suncokret naneo mu maglu i to jaku maglu oprljio ga jako.ali nije bio zatvorio glavicu nego se odrazilo na listove jako.steta je bila 150 kg po lancu samo.
 
Nazad
Vrh