Suncokret 2015.g.

neznam kako će biti visoka cjena, kada je ulje jeftino......duplo jeftinije skoro nego što je bilo prije par godina, a cjena suncokreta ostala ista, prošle godine je bila najniža kako pamtim, a prije 2 godine zadovoljavajuća cijena i odličan prinos......budemo vidjeli

Pa cena ulja ce tek biti formirana na jesen, kada vide koliko su platili sirovinu, odnosno podici ce i ranije cenu.
Normalno je da je ulje jeftino kada su sirovinu placali prethodne 2 godine jeftino.
Pa nije ulje u radnjama od suncokreta sa njiva iz 2015, nego od prethodnih godina.
 
20p4ow0.jpg
 
Pa cena ulja ce tek biti formirana na jesen, kada vide koliko su platili sirovinu, odnosno podici ce i ranije cenu.
Normalno je da je ulje jeftino kada su sirovinu placali prethodne 2 godine jeftino.
Pa nije ulje u radnjama od suncokreta sa njiva iz 2015, nego od prethodnih godina.


kod mene ljudi ga sve manje siju, sjeme skupo.....sada je posijano dosta soje, dok prije par godine, nitko ju nije sijao, kao ona za sada kod nas ima stabilnu cjenu.....tako je bilo i sa suncokretom, pa je cjena pala......i sa suncokretom sam uvijek nekako mogao računati, ako je bila slaba godina, bila je cjena, a ako je dobra godina, nešto manja cjena, i uvijek se sa hektra zemlje moglo računati koliko će biti novca, a sada to više nije ništa sigurno.....
 
Mislim da ce cena ici gore kako suncokret izglleda u zr i okolini. Mozda ima metar visine i vec otvara se a negde je i nizi. Tuzno je videti kako on ovu susu ne podnosi.
 
I ja sam to primeto ali nesto prethodnih godina to nisam ni zagledao pratio-jel ima neko iskusniji da to pojasni.Kiraj bi mogao da se javi...
 
Kada su sušna leta ,suncukret rodi dobro.Bitno je da se dobro ukoreni.
 
Suncokret ima vretenast korenov sistem i on bi po pravilu trebao da mnogo bolje podnosi susne uslove. Ali nesto se desava ove godine sa njim, ili pak je to moj subjektivni osecaj. Ranija setva,pocetak aprila jos to nekako izgleda, a sve kasnije deluje malo i nisko.
 
Nazad
Vrh