Suncokret 2015.g.

Cuo sam da ljudi bacaju petarde po njivi povremeni i da taj miris baruta i samo pucanje rasterava zeceve,fazane,krokodile i ostalu sitnu stoku s njiva na neki period.


4000 post,pice za forum na moj racun:osmeh:
 
Mene rasturise dal su zecevi fazani,ili skakavac danas sam obilazio izaslo je 50% suncokreta sutra cu nurel d da kupim i da zunem u krug oko njive pa sta bude.
 
To sa petardama je ziva glupost ja sam bacao i zec samo skupi usi i nastavi da jede pa sam izvodio lovacke kerove da ih vitlaju po njivi i posle dva dana kerovi vise nisu mogli da hodaju,a kamo li da trce za zecevima pa kojekakva strasila nista nije pomoglo prskao sa kalijevim sapunom i to doza ubitacna sve se suncokret penio nisam ni zavrsio tablu kad na drugom kraju zecovi brste li brste suncokret.Cak sam i lovackom pucao po njima sa sitnom sacmom za prepelice u prisustvu lovocuvara i ljudi se krstili nisu mogli da veruju zec ode par metara i nastavi da pase i taman kada sam se kurtalisao zecova pocele srne da ga jebu samo mu gricnu krunicu i kraj.Cuo sam od starijh poljoprivrednika da su u prskalicu sipali krv od stoke koju su uzimali kod mesara i sa time prskali po suncokretu i da zec nije hteo da ga dira,a jedan kolega iz Lipara on godinama koristi bohor za pranje vesa i kaze od tada nema problema sa zecevima jr valjda miris im je jak,a aktivirase a vlagom(rosom)i celu noc mirise kada su oni najaktivniji!
 
Kada sam pripremao za setvu u njivi sam imao rupu od lisice i ja je zatrpao i otišao juče obilazio suncokret kad rupa aktivna i baš mi je bilo drago jer bolje jedna lisica u njivi nego tri zeca :osmeh:
 
Za petarde sam cuo ali nemam iskustvo jer nesejem suncokret ni ove godine,a i ovi sto su posejali nije nikao.Svi su posejali Barolo,komsija je posejao RM i za sada nista,mrtvo stanje,nema nicanja.

- - - - - - - - - -

Veceras je komsija posejao jednu njivu pored gl.puta Barolo,dor.centar Karavukovo,zasticen Apronom,videcemo kako ce nici i za koliko....
21.04 Evo kad je posejao,pisao sam,jutros sam bio s njim,jutros otkopavao seme stoji u zemlji bez reakcije na klijanje.
 
Kolega, U lovačko društvo i da plate štetu! Da si kojim slučajem ubio zeca, koji na tvojoj njivi brsti tvoj suncokret, tebi bi odmah bili na vratu!
 
Zasticeni su nasi zecevi ,nemoze to tako Pista,prvo ogradi a onda se zali.
Svako LD ima obavezno osiguranje bas iz razloga tuzbi koju divljac nacini samo ti fino izvedi komunalnu i poljoprivrednu inspekciju i ako nece lepo presavijes tabak i da vidis kako ce da plate,a ta prica o ogradi vise nepije vodu jer je divljac vlasnistvo drzave,a ne LD oni su samo korisnici i duzni su da se staraju kako o divjaci tako da ista nepravi stetu!
 
A što ne bi lovci ogradili životinje na svome? Ja sam ogradio moju stoku na svom imanju da nikom ne prave štetu. Ako se ipak desi da slučajno izađu van, ja snosim odgovornost za načinjenu štetu
Problem je sto ova stoka nije lovacka vec drzavna.Lovci isto avansno ,godinu dana unapred, placaju eventualni odstrel.Ja sam sa obje strane i lovacke i poljoprivredne . Ako nestane lovaca neznaci da ce nestati zeceva.
 
Da,da... Kad treba da se plati šteta, onda je divljač ničija. Ako bi ja kosačicom zakačio zeca na mojoj njivi, išao bi na robiju!
 
Ja u subotu idem da brojim sklop.Tada cu odluciti sta i kako.Po meni nije kasno za setvu ni kukuruza a kamoli suncokreta.
 
Nazad
Vrh