Suncokret 2015.g.

Jel ste obilazili njive? Jel vam diraju bube suncokret?
 
Koja je najbolja procedura presevanja suncokreta sa suncokretom.Prethodni suncokret je skoro sav nikao(to sto je preostalo od crva).Prva setva je neoma a u planu druge setve je fusia takodje CL hibrid.
 
Sejalica sa diskovima i red na red,a ako već imaš i semenskih korova (jer bi rizomski vrlo brzo ponovo isterali) preleti sa kilderom (neki tako zovu setvospremač)
 
Mislio sam da idem sa LE25 ali nigde seme nisam mogao naci.Idem spremac pa cu sejati fusiju.
Koliko je suncokret ugrozen zicnjakom?Mislim na to do kog njegovog stadijuma mu moze naskoditi.Imam niklih njiva sa sklopom oko 85% pa ne znam sta da radim.
 
Ti si isao 1,7l/ha, pise da ide 2-3 l/ha, smanjio si dozu a ipak mu smeta. Kako izgleda suncokret?

Ja sam ga takodje koristio, samo sam ga mesao sa acetosavom, videcemo.

Helion, je isto sto i girasolin, samo skuplje
 
Pojeli mi zecevi i fazani 39 ha suncokreta. Nisam brojao ali po proceni fali 40-50%. Tacno pre nedelju dana sam ga prskao sa totalom i tada mu je trebalo jos 3-4 dana da nikne. Juce kada smo otisli da ga vidimo videli smo katastrofu. Po 3-4 metara fali ustvari nasli smo stabljiku ali nema gornjeg dela jer je nesto odgrizlo-pojelo. Danas sam bio na parceli i bilo je bezbroj fazana na njemu.

Ako ga presejem sa suncokretom moze se desiti opet isto.
 
Zaprasi ga misurolom bar ga fazan nece dirati,a za zeceve nesto drugo.Kazu bohorom uspesno odbija zeceve!
 
Ja sam zeceve probao terati kalijumovim sapunom.Nije nesto bas....Bolje sam ih terao nurel d pa dobro natopim krug oko njive.Posle pet dana to jos isparava i smrdi da me je glava zabolela posle par minuta setanja uzglavnicom.
 
Nazad
Vrh