Suncokret 2015.g.

Kod nas bilo pljuskova dobrih,bice pokorice .....Ja sam sejao oko 22 valjda ce izaci pre pokorice.:sta:
 
Danas sam i ja malo obilazio njive. Na parceli od 5kj posejan posejan kondi 15 aprila. Lepo nikao,ali i cicak sa njime:sta:.Parcela 13. aprila fino spremljena po drugi put i nije bilo korova po njoj. Nakon setve isti dan oprskao na crno acetosavom 9dl po jutru i 150 ml/kj pelikana (250 ml po hektaru).Kise jedno 5-6 l palo nakon 2-3 dana.
Vise godina vec radim na crno pelikanom u suncokretu i nikad nisam imao ovakav problem da mi se pjave sirokolisni korovi. E sad sta raditi, imal neki nacin osim paraca i motike da se taj cicak sredi?.
 
Kova77, predpostavljam kad kažeš čičak da misliš na Xanthium strumarium??? Ja sam jedne godine imao problem sa njim i uspešno sam ga rešio sa Bayerovim Raftom. Skuplji je ali je bio efikasan. Malo je oprljio i suncokret ali ništa strašno, oporavio se.
 
Kova77, predpostavljam kad kažeš čičak da misliš na Xanthium strumarium??? Ja sam jedne godine imao problem sa njim i uspešno sam ga rešio sa Bayerovim Raftom. Skuplji je ali je bio efikasan. Malo je oprljio i suncokret ali ništa strašno, oporavio se.

To sam i ja cuo da moze eventualno raft, al da oprlji suncokret. Kakav je bio prinos na kraju, ako se secas?
 
Je l Raft moze da se koristi bilo koji da je suncukret u pitanju? Kog uzarsta je bio suncukret kad si ga prskao?
 
Taj Raft meni stoji vec vise od 5 godina i nikao da ga bacam da ga vise ne vidim!!! Radio sam jedne godine sa njim i mogu reci da to stoji da oprlji suncokret a da cicku i ostalim korovima skoro da nije nista uradio.
 
Je l Raft moze da se koristi bilo koji da je suncukret u pitanju? Kog uzarsta je bio suncukret kad si ga prskao?
Moze bilo koji, mada ako imas neomu posejanu naravno da ces pulsar odabrati da sredis sirokolisne. Ovo je kolko sam shvatio jedina opcija resavanja sirokolisnih za suncokrete koji nisu IMI.
NI ja nisam uspeo da nadjem kad je momenat da se oprska.
Kaze mi kum, koji je inace zastitar da kad to oprskam 2-3 nedelje ne izlazim na njivu. Suncokret izgubi sve listove navodno, ostane samo vegetaciona kupa, al se posle oporavi.
 
Danas obišao, Neoma u fazi drugog para lista, čičak takođe, mestimično semenskog sirka, čim se prosuši radiće Pulsar.
 
Sto se rafta tice cicku nista ne moze,jel je po strukturi cicak slican suncokretu.Cak se i repica povrati.Cicak tuce pulsar i to pola doze u suncokretu(neoma).Prosle godine sam testirao na jednoj njivi dva puta po 0.5dc pulsara,a drugu polovinu nisam prskao i mogu reci da nikakve razlike u prinosu nije bilo.
 
Ja sam radio sa Raftom u fazi trećeg para pravih listova, i simptomi na listovima suncokreta su bile sitne žute tačke. Nisu listovi otpali, malo je bolovao, ali je sve pregurao uspešno. Išao sam manju preporučenu dozu. Nisam znao da ljudi imaju probleme sa Raftom. Kod nas se suncokret slabo seje, ne znam da li ga bude 100-200 jutara godišnje, a i ja ga sejem svake 5. godine.
 
ja danas obilazio ,prvi sejani nice polako mada malo neujednaceno ....
Sad malo racunao,ako ste od jedne kese sejali po 3,5 kj,onda je sejano na 19cm....:sta:
 
Nazad
Vrh