Suncokret 2015.g.

Da li su povoljni vremenski uslivi za setvu suncokreta? Ako izuzmemo kusu i ako u petak subotu moze da se seje, da li je pametno posejati zbog temperature zemljišta i niske temperature vazduha...?
 
Kod nas se seje repa, pa posle toga suncokret, pa tek onda kukuruz i soja na kraju. Po meni moze, ja sam prosle godine posejao 02.04., a repu 22.03.
 
I ja sam prosle 03.aprila posejao suncokret. Kod nas po juznom banatu neki su ga posejali jos 25-27 marta 2014 i bio je jedan hladniji talas oko 13-15. Aprila i to je to, ali ove mi se cini dradticno hladnija zemlja i vazduh, pa me malo hvata strah....
 
jel je posejao neko suncokret?
Ja se razmisljam da li da posejem sutra jedno 5-6 ha...
Nego me strah da nije hladno?
 
Kondy, Neomu, i jos neki, najverovatnije Pionir Le25.

- - - - - - - - - -

Tom djavolu ne smeta nista samo kore da nema da je neuhvati jer posle ga mozes **greška.....ja od te kore imam fobiju jaku

Mislis da ne moze da bude problem hladna zemlja.
ovi stariji iz kraja kazu da postoji mogucnost, da istruli seme od vlage i hladnoce...
 
Kod nas nemoze ni peske u njivu od blata,pa nije kod tebe bolje a plus kisa dodaje svaki dan.
 
za 10.4. kod mene najvljuju -1 do -2 poslije toga najniže temp budu oko 5,6 stupnjeva, pa mislim da treba još pričekati, jer suncokret jako brzo nikne........

jel netko ima iskustva sa ovim suncokretom, imam za 2ha, pa ću vjerojatno toliko i posijati i koji se herbicidi smiju koristiti?????









- - - - - - - - - -

 
Samonikli suncokret nikne i posle tri godine,seme stoji sve vreme u zemlji i verovatno za to vreme i izmrzne,ali bez problema nikne.Sav samonikli suncokret koji iznikne ujesen u pšenici izmrzne i od njega nema ništa.Ne kažem da je sad idealno vreme za setvu suncokreta,jer je previše vlažno,ali i da se poseje i da udari neki mali površinski mrazić dok još ne iznikne,ništa mu neće faliti samo će sporije nicati.
 
prošle godine sam sijao ranije i nije to to......a 2013 sijano oko 25.4. i nikad bolji urod......bila je i bolja godina, al ipak, treba pročekati......
 
imam pitanje na parceli gde sam hteo da sejem suncokret bacio sam na prolece 150kg po kj 15:15:15,pred oranje nisam bacio nista,ne znam jel sam ista dobio sa tim sto sam bacio?A hteo sam jos da bacim ureu pred setvu dali mi je to pametno,ili nesto drugo da bacim?:ideja::sta:
 
Nazad
Vrh