Suncokret 2015.g.

Nisam,uvek bacam san ili an u manjim kolicinama.
Ali zato redovno zaoravam map ili npk.
 
Suncokret sam ove godine ubacio posle 10+godina.Uzeo sam sindjentin kondi 150000 semenki.Koliko povrsine mogu da posejem sa tom jednom kesom.Neznam na koji razmak se seje.
 
Imam jednu njivu u ponudi jeftino koja je ko stvorena za suncokret,sad me zanima posto sam nov u ovome kako ce to da ispadne,njiva nije uzorana,strnjika,nije teska zemlja.
Na koji razmak da sejem,jel moze suncokret na proletno oranje,kod nas kukuruz moze i ne pokazuje neke razlike u prinosu jer zemlja kod nas nije propustljiva,vlaga je tu uvek,koliko djubriva....

Citao sam teme ali sad je situacija specificna pa neznam kako reagovati.
 
Ja čekam da se povuče voda sa 12,5 kj bila soja i pšenica na tim parcelama da li je pametnije orati,tanjirati pa sa RD spremiti za setvu ili ići bez oranja samo tanjirača+RD?
Plašim se za sklop ili je pametnije posejati nešto dr npr soju? Pričam sa ljudima koji imaju u tom delu parcele neki ne žele ni da seju nego u leto da pooru i spremaju za pšenicu.
Nisam pametan šta uraditi na tim parcelama.
 
Ja sam mislio na tim novim parcelama da sejem soju,medjutim ima svega od korova.
Tako da sve tanjiram i sejem suncokret,kad se bude moglo.
 
Ja čekam da se povuče voda sa 12,5 kj bila soja i pšenica na tim parcelama da li je pametnije orati,tanjirati pa sa RD spremiti za setvu ili ići bez oranja samo tanjirača+RD?
Plašim se za sklop ili je pametnije posejati nešto dr npr soju? Pričam sa ljudima koji imaju u tom delu parcele neki ne žele ni da seju nego u leto da pooru i spremaju za pšenicu.
Nisam pametan šta uraditi na tim parcelama.
U svakom slucaju bolje suncokret na prolecno od soje.Mislim da je pametnije preci tanjiracom par puta nego orati.
 
Nazad
Vrh