Suncokret 2015.g.

imam pitanje na parceli gde sam hteo da sejem suncokret bacio sam na prolece 150kg po kj 15:15:15,pred oranje nisam bacio nista,ne znam jel sam ista dobio sa tim sto sam bacio?A hteo sam jos da bacim ureu pred setvu dali mi je to pametno,ili nesto drugo da bacim?:ideja::sta:
Dobio si ali veoma malo. Dodaj još azota preko uree ili ana.
 
Dosta se pisalo po forumu o kasnijoj setvi suncokreta. jel se to odnosi na setvu posle prvog maja?
 
Jel seje kogod suncokret?
Ne znam da li da se upustim u setvu ili cekam posle uskrsa.... plasi me, hladna je i zemlja i vazduh...
 
Planiramo da pocnemo sa setvom suncokreta prekosutra, naravno ako termometar pokaze odgovarajucu temp. zemljista. Sejacemo Pioneerov hibrid koji se prska sa expressom.



Hibrid LE25 moze da se prska sa expressom koji ima aktivnu materiju tribenuron-metil 500g/KG

Ima jos nekoliko herbicida koji imaju istu aktivnu materiju ali u koncetraciji od 750g/KG. Logicno bi bilo da se smanji kolicina herbicida da bi po Ha dobili istu kolicinu aktivne materije. Ali problem je u tome sto na tim drugim herbicidima sa istom aktivnom materijom ne pise da se mogu koristiti u suncokretu. U uputstvu pise da se koristi u usevima psenice. Da li je neko probao te druge herbicide sa istom aktivnom materijom u suncokretu (Mural, Omega 75 itd )?









 
Ja sam isto uzeo LE25. Jel si ga sejao ranije? Kakve prinose daje? Da li taj Express, deluje i na sirokolisne i na uskolisne korove? I koliko kosta po ha?
Nemam vise pitanje....:osmeh:
 
Kesica za 1 ha bez obzir što je 750 g/kg

- - - - - - - - - -

Mislim da je ovo bilo pakovanje od 20 g .Ja sam izbacio iz upotrebe pionir po svim stavkama je bio lošiji od sing. Samo u suzbijanju korova jeftiniji i seme naravno.
 
Da li moze da se pomesaju preparati za sirokolisne i uskolisne?
Promoter iz Pionira mi je reakao da ne bi trebalo. I da li moze i Sindzentina Neoma istim preparatom da se prska....
 
Da li moze da se pomesaju preparati za sirokolisne i uskolisne?
Promoter iz Pionira mi je reakao da ne bi trebalo. I da li moze i Sindzentina Neoma istim preparatom da se prska....

Ni slucajno

- - - - - - - - - -

Kesica za 1 ha bez obzir što je 750 g/kg

- - - - - - - - - -

Mislim da je ovo bilo pakovanje od 20 g .Ja sam izbacio iz upotrebe pionir po svim stavkama je bio lošiji od sing. Samo u suzbijanju korova jeftiniji i seme naravno.

Gorane isao si samo 20gr/Ha? Kada se preracuna trebalo bi 30 gr!?!?!?
 
Planiramo da pocnemo sa setvom suncokreta prekosutra, naravno ako termometar pokaze odgovarajucu temp. zemljista. Sejacemo Pioneerov hibrid koji se prska sa expressom.



Hibrid LE25 moze da se prska sa expressom koji ima aktivnu materiju tribenuron-metil 500g/KG

Ima jos nekoliko herbicida koji imaju istu aktivnu materiju ali u koncetraciji od 750g/KG. Logicno bi bilo da se smanji kolicina herbicida da bi po Ha dobili istu kolicinu aktivne materije. Ali problem je u tome sto na tim drugim herbicidima sa istom aktivnom materijom ne pise da se mogu koristiti u suncokretu. U uputstvu pise da se koristi u usevima psenice. Da li je neko probao te druge herbicide sa istom aktivnom materijom u suncokretu (Mural, Omega 75 itd )?









Radio sam pionirov LE 25 sa Omegom 75 u količini 25 g/ha.

http://poljoinfo.com/showthread.php?154-Herbicidi-u-suncokretu&p=870002&viewfull=1#post870002
 
Nazad
Vrh