Suncokret 2014

dosta dugo radim suncokret i ovo mi je prva godina sa zezom........nebi bilo problema da nije bilo skart semena 5635,da je klijavost bila dobra odavno bi nikao i nebi mu ta kisa smetala.....
 
Ja sam juce preorao zito i posejao suncokret,KWS je sejan Mondeo Dragon i Barolo,to sam nazickao kod drugara,posle je oprskan sa totalom i dubinski,pa sta mu Bog da...
 
acetohloru i treba kisa ali hladne noci i dani mu smetaju ali drugo acetohlor plus je bolji i trece acetohlor u zadnje vreme ga izbegavaju u suncokretu to je razlog izgledu tvog suncokreta
 
Acetohlorom i terbisom sam prskao dubinsko 5 aprila i vidim da mu je bas smetalo sav je zut bio sada je dosao sebi ispartao sam ga sada da li ce opet zuteti(ako se obistine ove padavine).?
Nikola gde ti je zito naa zito si preorao,ili ?
 
Poslednja izmena:
Tako je,zito na zito,navatala ga ona "crna noga" jednostavno nestaje,plus ove bolesti,kacio sam sliku neznam koji post....A sto se ore tesko,ajaooo straota :off_topic:.
 
@zarkovmali kako si prskao dubinski? pitam, posto ovde kod nas mnogi oprskaju, pa odma toga dana idu spremacem i zatrpavaju i pobacano djubrivo i taj otrov poprskan, cak neki i sutradan....je l to ima efekta i moze se nazvati bas dubinskim prskanjem? ja sam mislio da to mora da se zatrpa odma iza prskanja, bukvalno iza prskalice?
 
Ja sam prskao posle setve odmah.
Hteo sam i ja tako da radim,ali ne radi prednji kardan na traktoru tako da za sledecu godinu cu se spremiti da radim inkoporaciju.:off_topic:
 
ahaaaa, nisam to znao! I ja sam posle setve odmah prskao, ali mi sad ubacio 'crvica' covek neki koji mi rekao da tako radi vec godinama, oprska pa sremi...a prska isto sa acetohlorom/acetomarkom, pa ga prevrne spremacem, kaze da mu uspe svaki put, ne mora kisu da ceka da ga slije u zemlju, a na pitanje da li mu smeta sto to 'ceka' dok on prekaci spremac, toga dana ili sutra, kaze da nije imao nikad sa tim problema....bas cu probati i ja to sl god...
 
Jedna gadna parcela,prve godine je u našem vlasništvu.
Posejana su dva hibrida.
NS Sumo ,deluje kao da je imo bolju energiju klijanja.




Pionir LE 25 .





Posle setve je prskan, acetohlor +terbis +total .Tražio sam cerealis ali nema ga pa ćemo koristiti expres,pošto ima mnogo korova.Za sirak nije problem ,njega ćemo lako.
 
Nije ,otpoeni su neki Pionirovi hibridi i NS Sumo.Možda ima još neki ali nisam upoznat.
 
Znam,tražio sam i njega.U mom okruženju ga nema ,nema ni granstara ,niti ostalih kopija.
 
Zbog čega se ovo dešava?
Ista parcela (nisu skladovi na slicu), Barolo sejan 05.04. Prskan acetogalom+terbisom i vidite razliku. Cela parcela je tako sarena. Šta mislite zasto, i da li ce se oporaviti?
7eqegary.jpg
zyreryta.jpg
4a6upere.jpg
Cime je ta parcela prskana prosle godine?
 
sto imam 15kj sav se osusio sa 2 lista sad cu pposejati kukuruz.sta da radimo da nadohnadimo izgubljeno?koga da hvatam za gusu?

- - - - - - - - - -

tom nema oporavka taj ce se osusiti,99,9%

- - - - - - - - - -

kakve veze ima cime se prosle godine prskao kukuruz
 
kakve veze ima cime se prosle godine prskao kukuruz
Zato sto posle nekih herbicida za sirokolisne trave u kukuruzu sledece godine se nesmeju sejati neke kulture.Za suncokret konkretno mislim da nema ogranicenja u plodoredu ali dok ne ojaca sigurno ima nekih negativnih posledica,pa jos ako se zadesi hladno i vlazno vreme lako moze da se desi to sto se desava.
 
sto imam 15kj sav se osusio sa 2 lista sad cu pposejati kukuruz.sta da radimo da nadohnadimo izgubljeno?koga da hvatam za gusu?

- - - - - - - - - -

tom nema oporavka taj ce se osusiti,99,9%

- - - - - - - - - -

kakve veze ima cime se prosle godine prskao kukuruz

Druze ako si radio tretman na crno acetohlor plus terbutilazin usled kise hoce da se osusi suncokret, to sam ja imao pre par godina i od tada neradim vise prskanje na crno u suncokretu.
 
Nazad
Vrh