Suncokret 2014

A jel si imao sta suncokreta, kako si prosao sa rodom?
Bilo je roda, ali znatno manjeg, mada nije bilo u ovoj meri padavina , a redovi gde sam preklopio prskalicu kada sam prskao na crno nisam imao nista. Takodje, na parcelama gde sam na crno radio samo terbutilazinom suncokret se oporavio a na parcelama gde sam dodao acetohlor tu je bilo presevanja. Mozda nema logike jer acetohlor deluje na uskolisne ponike, ali ja sam se ovekovecio da kada ga je suncokret usvajo preko koren zbog padavina a on je venuo, kao na slikama gore na jednom od postova.
 
Ja sam prskao dubinsko 5ili6 aprila ako se dobro secam,da li ce mu sada smetati ove kise ospartan je jednom....?
 
Druze ako si radio tretman na crno acetohlor plus terbutilazin usled kise hoce da se osusi suncokret, to sam ja imao pre par godina i od tada neradim vise prskanje na crno u suncokretu.
Radio sam samo sa terbutilazinom,bez acetohlora,bas iz spomenutih razloga i opet usled velikih padavina tretiran suncokret mi je manji i kao da stoji u odnosu na ne tretiran koji ima isti par listova ali je malo veci i veselije izgleda..
 
Ja radio Acetosav+Terbis 1 lit+1 lit na 2 k.j,2 njive...Suncokret vec veliki,nema fitotoksije i ne ocekujem je ni posle ovih padavina,posebno iz razloga sto sam isao manjom dozom.Evo slike od pre 3 dana
245wn4j.jpg
f2o3rm.jpg
Za 500 dinara po k.j mislim da sam resio sirokolisnu travu,bice ispartano posle ovih kisa ako treba i 2 puta!

- - - - - - - - - -

245wn4j.jpg
 
ti mora da nemas cicak uopste...zato i mozes samo terbisom....kod mene prelazi od komsija (svake god sve vise) sad vec tri vrste hvata, sam cicak :zli: a ovamo je veliki zemljoposednik, ostatak njive cist, ali dzaba, terbis tu ne pomaze...
 
mislim i ja, ali kome god u apoteku u okolini da spomenem njega, gledaju me bledo...

ja u zadnje vreme trazim herbicide samo po AM jer mozda su imali Racer a za Girosalin nisu ni culi.Inace je florhloridon AM i pravi hara kiri medju korovima i zemljisno i na vec iznikli cicak gorusicu cak je i tska osetila poneki list je pozuteo i neki rizomski korovi koje ni ne poznajem jer je nova njiva, bila je oduvek livada za ispasu ovaca

ehn284.jpg


vfyz5y.jpg
 
nisam cuo za ovo sto pises, pa moram da te pitam ::sramota::...sta je to AM? je l za taj herbicid ide posebno seme suncukreta? posto pises da prskas i kad nikne...
 
aahahahha ahaaaaaa.....toliko logicno, a nije mi palo na pamet, hvala :osmeh: sad nema ni potrebe za gore navedenim pitanjem, sve mi je jasno :ppozdrav:
 
Mislim da će neki suncokreti,gde je rađena zemljišna hemija,stradati posle ovolikih kiša.Ja sam to iskusio na svojoj koži.
 
Mislim da ce na nekim parcelama posle ove kise najmanja briga biti oko herbicida.
Danas isao pored nekih njiva koje su pored puta pa voda stala na pola parcele, nesmem ni da pomislim sta se desava u ritu......
A taman se bio prosusio i u nedelju ja posejao suncokret. (pirinac bi bio pun pogodak)
 
Pionir LE 25.Na slici se nevidi baš najbolje ali nikao je dobro.Nekoliko procenata je bilo pod korom ,sada su i oni izašli.Biće borbe sa korovima.

 
Nazad
Vrh