Suncokret 2014

Lackoigi@ Jel to sejan suncokret na suncokret,ili ?
 
Neoma.
areby8eg.jpg

abamuhe5.jpg
 
Jel neko ima neku ideju sa cime razbiti pokoricu u suncokretu ,stigao je do nje i ni makac vec dva dana ,a kisa nikako da padne. Da li bi vredelo spustiti samo rotor od spremaca pa sa njime polako razbijati?
 
Kembridž valjak ali ga ne spšuštati skroz već samo da zvezde razbijaju pokoricu.Ako je suncokret došao kotiledonima do pokorice(nalaze se u samoj pokorici) i tu je stisnut ne vredi ti ništa.Kako se pločice pokorice budu pomerale tako će kidati kotiledone.Ako su kotiledoni došli do ispod ploče od pokorice onda vredi pokušati.
 
Moze,a i bas nemere da pomogne.
Ima negde gde ima neki red da je niknuo,ima i da fali.Taj koji je niknuo,taj ce biti ostecen.
Jako je zeznuta situacija,ako ne padne kisa,bice presevanja.
 
Stvarno je zeznuta situacija .Danas sam video i presejane parcele.

Ovaj se trudi.


Na našu sreću izašlo je oko 80%

 
Danas sam presejao suncokret i napravio gresku.Trebalo je da prvo istanjiram pa da sejem.Isao sam direktno ali na pojedinim mestima pokorica je jaka i tvrda kao beton da sejalica samo zagrebe i baci seme po povrsini.Isao sam na 10cm od starih redova i mislio sam da odmah isprskam totalom ali sam odustao.Verovatno ce opet slabo da nikne pa cu pustiti da vidim sta ce da nikne.Gde bude trebalo razredicu.Bice razvuceno sazrevanje ali naci cu neku sredinu za vrsaj.Nadam se da ovaj najavljeni kisni talas nece ponovo napraviti isti problem.
 
to nije korica nego koretina 2-3cm kao i kod nas. kisa pod hitno da padne pa onda videti sta dalje.
 
Nazad
Vrh