Suncokret 2014

Pre neki dan sam uslikao ove slike, postavicu ovde iako je posejan kukuruz, posto je akcenat na kori.
Vlasnik je probao sa lakom drljacom da razbije koru, izdaleka izgleda kao da je uradio dobar posao, ali kad se pogleda blize i nije bas tako. Stvarno je teska situacija za useve iz kasnije setve.

 
Zbog čega se ovo dešava?
Ista parcela (nisu skladovi na slicu), Barolo sejan 05.04. Prskan acetogalom+terbisom i vidite razliku. Cela parcela je tako sarena. Šta mislite zasto, i da li ce se oporaviti?
7eqegary.jpg
zyreryta.jpg
4a6upere.jpg
 
Danas sam špartao jednu parcelu sa suncokretom koja je manje zakorovljena sa uskolisnim korovima. Jednu nisam dirao , čekam da sirak još malo naraste pa da ga skembam sa Fusilejdom. Zadovoljan sam sa sklopom i sa klijavošću. Hibrid je Kondi .
 
Verovatno je prskano po vetricu, pa je dolazilo do difta tj. zanosenja a samim tim i preklapanja na pojedinim mestima. Neka dizna je bacala malo vise pa je na tim mestima doza jaca u odnosu na druge dizne. Sledeci put proveri kako ti dizne i koliko bacaju, i trudi se po tihom vremenu da odradis ako je moguce. :ppozdrav:
 
Neka je isla dublje neka ne,nisam imao vremena da ga podesavam jer sam spartao dok su se punile kocke sa vodom za prskanje.Samo je zakacen kako je ostao od prosle godine.
 
Dobro je,uspela je da digne koru.Juce joj je bilo 14 dana od setve i tek sad se vidi lepo na vrste.Malo je dublje posejana ali dobro je nikla.
 
Presejan lg 5635 sa lg 5580 dorada usa sajan 28 4 negde ce biti i malo jaci sklop jer je niko i onaj prvi sejan 12 4 zajedno sa ovim i nije dobio total
lg5580-001.jpg
[/IMG]
lg5580-003.jpg
[/IMG]
 
Ja sam danas pretamburo neomu sa totalom,nicanje odlicno,ali su je zercovi silovali maximalno.
Novu sam posejao.
 
takodje i ja treba da presejem po treci put jednu te istu njivu od 5kj,cekam da prodje ovaj talas najave kise pa onda......nisam imao srece,prvo sam posejao 5635 i naravno zna se......presejavanje,posejao 5633 i posle dva dana je bila provala oblaka u tom delu atara da se cela parcela zamuljala i stvorila pokorica deblja od cigle i sad nemoze da nikne.......treca sreca.....
 
Nazad
Vrh