Suncokret 2014

Danas sam obisao par njiva gde sam pre ovih kisa prskao sa fuzilejdom pola doze,za sada kako stoje stvari druga polovina nece trebati,sprzio sirak nacisto,doza je 0.4l po jutru...
 
Neoma.
5y9esaba.jpg

etarypen.jpg
 
Ma dobio Ekobooster2 od promotera pa oprskao 24 reda. , kad budem radio korekciju za sirak ubacicu još litru bustera na taj deo, i tako, zezam se bezveze :D:sjasi:
 
Jedna polovina Suncokreta mi je bila pod vodom i sad ima mulja na listovima... Da li ce mu taj mulj smetati??? Da probam da skinem taj mulj ako treba prskalicom i 1000l vode po 1h??? Da li mislite da ce to da pomogne??? :sta:
 
ZNaci da ga ne diram??? Samo da ga ospartam sa djubrivo da li ce to pomoci da malo razbijem pokoricu?? :sta:
 
Danas isli iste ove suncokrete prskali sa insekticidom, napali ga popci u tolikoj meri da vec ima njiva za presejavanje.....
Cim se suncokret pojavi van zemlje eto njih, odmah ga pojedu....
Najvise parcele pored zita.
Meni pojeli 1/2 jutra,moram da presejem.Jos pride neki od novih gazda presao preko njive za nekom grdosijom za vreme one kise i dokosurio ostatak:zli::zli::zli:
Ne znam da li da ponovo posejem Neomu ili da predjem na neki kukuruz fao 200-300.
Poterao me maler samo tako ( imao i nezvane goste koji su napravili stetu i odneli stvari u vrednosti od 1500e )
 
Ogled Pioneer - 6 hibrida,
- F50
- LL92
- LL06
- LE19
- LE25
- LC09
Ogled se nalazi izmedju Opova i Barande.
 
Poslednja izmena:
Vi ste danas spartali a ja idalje nemogu u jednu njivu gde je suncokret... A hteo sam ne da ga ospartam nego da ga nagrnem spartacem da ako ponovo dodje do velikih kisa nestoji voda bas do njega vec izmedju redova...

Ali idalje nista,voda se povukla ali je balto...

Moj Suncokret se na toj njivi odlicno drzi iako je bio pod vodom,a komsijin do mene se sav osusio zasto??? :sta: Da nije zbog herbicida???
 
Nazad
Vrh