Suncokret 2014

Šta je na kraju bilo sa LG Bugarskim semenima suncokreta?
Jel su nikli, ili je moralo da se preseva?
Vidim da o tome više niko ne piše...
 
Kod mene pokorica uhvatila na 27 kj suncokreta, sta uciniti? Ako nepada kisa danas, sutra da probam sa kembridzom da prodjem?
 
mozes i skinuti motike sa spremaca pa samo rotorom tek tek skidati pokoricu, tako su kod nas radili neki....
 
Kod mene pokorica uhvatila na 27 kj suncokreta, sta uciniti? Ako nepada kisa danas, sutra da probam sa kembridzom da prodjem?
Kada si ga sejao i jel krenula klica da je ne polomis?Ako nije krenuo da klija uradi ovo sto ti je Milos88 rekao setvospremac ili drljacu sa rotorima skines sve samo ostavis rotore i polako bez mnogo opterecenja na rotore izlomi pokoricu.
 
Boki, probaj sa spremačom, sa skinutim motičicama. Ja posle podne idem u taj poduhvat, imam 5,5 jutara pod pokoricom, biće borba za svaku biljku.
 
Kada si ga sejao i jel krenula klica da je ne polomis?Ako nije krenuo da klija uradi ovo sto ti je Milos88 rekao setvospremac ili drljacu sa rotorima skines sve samo ostavis rotore i polako bez mnogo opterecenja na rotore izlomi pokoricu.
Neznam dali neko ima iglicasti valjak on je najbolji sa razbijanje pokorice
 
Šta je na kraju bilo sa LG Bugarskim semenima suncokreta?
Jel su nikli, ili je moralo da se preseva?
Vidim da o tome više niko ne piše...
Kod nas smo nas nekoliko presejali dobili smo drugo seme jedan deo je niko lepo 30-40% ostali deo je nicao sporo jako loše i bilo je jako puno pocrnelog semena pa smo presejali,jer bio bi jako loš sklop a par njih čuo sam dasu odustali od presevanja kazu da imse neisplati presejavati
 
2e302kh.jpg


k1wj0k.jpg


uspeo da nikne pre nego se uhvatila pokorica
 
Sejan je 29.04 ima jos oko 2cm do pokorice danas isao ponovo da ga gledam... Valjda ce kisa danas - sutra...
 
MA ja bi posejao... Ili posej jednu njivu Suncokret a resto Kukuruz ako neces bas da rizikujes...
 
Nije 99% kod mene neki idalje seju... Kad je toplo iznikne on zacas... :ppozdrav:
8 maja smo presejali susne 2012-te godine suncokret kasnije fao grupe zrenja LG 56.65 rodio je 2600 kg po k.j JUS-a...nije kasno nikako,mozes sam uzeti neku raniju grupu zrenja,da nije bas kasan.Srednje rani su ti provereno dobri i brzo odrade sve
gde je kasno mozes i 15 maja da sejes stize da se radi u sepmtebru pocetkom,provereno nije nikad kasno
Hvala svima na odgovuru.:ppozdrav:Ipak ide suncokret.
 
Danas probao sa kemridz valjkom i nista to je toliko tvrdo... Ako nepada kisa do ponedeljka ide presejavanje nema mu spasa
 
Nazad
Vrh