Suncokret 2014

Nemora to da bude greška. Zrno će ti diti krupnije i teže od onog koji je posejan na neku normalnu gustinu. Iznenedićeš se na kraju kad budeš video prinos.
 
Kondi,nisam hteo ni da ga obilazim od setve,al danas prolazio pored njega pa stao da vidim.
img201404281933041.jpg
 
Hvala Shale na objašnjenju što se Girasolina tiče, ima nade za onu moju kritičnu njivu. Bio popodne do njive, evo kako je stanje- 9.aprila prskano:

Ovo je njiva
1_zps0bbcdf7c.jpg


Komšija s jedne strane (moja njiva Atomski z desna, tu imam malo problema sa samoniklim suncokretom)
2_zps71404a32.jpg


Međa s druge strane, moja njiva opet s desne strane, uslikao sam i palamidu kako krepa
3_zpsf344966b.jpg


A ovako izgleda većina čička, da li će se osušiti ili će preživeti:
5_zpsfb682536.jpg


4_zps8666c968.jpg


A da, ovaj moj je isto Kondi, uspeo sam da ga nađem do kraja.
 
Drugar poprskao suncokret sa falkonom i fastakom jer u je ostalo u prskalici kad je prskao pšenicu na susednoj njivi...
suncokret požuteo,zar je moguće da ga je fugnicid uništio :sta:
 
Komšo, jel si ti ovde radio tretman posle setve a pre nicanja? Čini se da ima dosta trave, ili ćeš ići pulsarom?
 
Jako los sklop, lose nicanje, zec je odradio svoje i sve kad se sabere... dobili smo presejavanje... ::jako_besan::
 
Jako los sklop, lose nicanje, zec je odradio svoje i sve kad se sabere... dobili smo presejavanje... ::jako_besan::

Kada primetis da zecevi jedu suncokret, lepo uzmes onaj domaci sapun (sto ga nase bake kuvaju) jednu kocku.
Rastopi se preko noci u vodi i poprskas suncokret sa tom ljutom specijom.
Neki kazu kalijumov sapun pa ovaj, pa onaj. Ovaj domaci se kuva od masnoce i zec garantovano nece da jede suncokret isprskan sa njim.
 
  • Like
Reagovanja: kum
Kada primetis da zecevi jedu suncokret, lepo uzmes onaj domaci sapun (sto ga nase bake kuvaju) jednu kocku.
Rastopi se preko noci u vodi i poprskas suncokret sa tom ljutom specijom.
Neki kazu kalijumov sapun pa ovaj, pa onaj. Ovaj domaci se kuva od masnoce i zec garantovano nece da jede suncokret isprskan sa njim.
I posle toga jedina korist je sto se ventili na prskalici tako lepo i lako ukljucuju i iskljucuju.Zecovima sve pena ide na usta ALI JEDU!
 
Kod nas dosta ljudi ima problem sa nicanjem,cuo danas da ima masa fals semena kod kog je klijavost izmedju 40-80%...LG najvise...cak i za Dolbi kazu da je los ove godine...ne znam
 
Ja nemam problema sa nicanjem...sve do jedan je nikao(kondi i MAS 97A),ali sa zercovima i ostalom gamadijom imam poprilicno...kanda ce da radi Kalijeva sapunjara...
 
Mogu slobodno da se pohvalim da mi je trenutno najveci i najlepsi u selu...mislim na suncokret:haha: Kondi,sejan 30.03
huefb4.jpg
14uuipy.jpg
2vkgvw3.jpg
oprskan Acetosav+Terbis 1+1 litra na 2 k.j,uspelo 100%,nema travke,cak ni sirka,tako da tu ide samo spartanje i ako kasnije izadje sirak malo jace od pola doze kad je mali sirak,sve resava
 
Nazad
Vrh