Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Peet ! Ja suncokret seljem na 21.5 cm i to vec godinama , i ni slučajno ne razmišljam da pređem na kako vi kažete 23.5 cm. Recimo ovo proleće suvo pa kiljavost , pa fazani itd. pa na kralju u berbi nečes imati ni 55 hiljada po Ha , i onda šta si uradio!!!!!
 
@Peet
Prošle godine sam sebi sejao na 23,5 a uslužno sam sejao i na 21,5 i na 26,5 a sve sam vršio i najbolj se pokazao taj posejan na 23,5 i po prinosu i vizuelno... Mada tako je bilo kod mene, a možda bi najbolje bilo da probaš jednu njivu na 21,5 pa da vidiš kako će se pokazati...

Ja sam prošle godiine prskao sincokret Acetohlor + Terbis + Girasolin (svi agromarketovi) u količini od 0,5 l/ha, i niva bila čista ko suza, + sam još isao Super Select-om protiv uskolisnih (sirka) takođe 0,5l/ha, i kao što sam već rekao nije bilo ni jedne travke u suncokretu... Po meni odlična kombinacija...
 
@Peet
Prošle godine sam sebi sejao na 23,5 a uslužno sam sejao i na 21,5 i na 26,5 a sve sam vršio i najbolj se pokazao taj posejan na 23,5 i po prinosu i vizuelno...

Ja sam prošle godiine prskao sincokret Acetohlor + Terbis + Girasolin (svi agromarketovi) u količini od 0,5 l/ha, i niva bila čista ko suza, + sam još isao Super Select-om protiv uskolisnih (sirka) takođe 0,5l/ha, i kao što sam već rekao nije bilo ni jedne travke u suncokretu... Po meni odlična kombinacija...
Mozes se secati koja je cena Girasolina i Acetohlora bila?
 
Girasolina misim da je bila 1700 din, a acetohlora mislim 650 dinara, al nisam baš siguran. Al se sećam da sam 10litara Acetohlora, 9 litara Terbisa i 9 litara Girasolina pčlatio oko 28000 din, što negde dođe oko 1500 dinara po litri po jutru...
 
Narucio arenu,stigla mi sirena!
photo0017.jpg
 
ljudi kod mene se jako malo opredeljuju za suncokret svi pricaju da ce biti niska cena u otkupu i seje se samo nuzno... sta vi mislite o nekoj prognozi cene,mada je to sada nezahvalno prognozirati pre setve... ja mislim da ce biti cena 300e po toni
 
Bio sam u jednoj zadruzi u martu kad je direktor dogovarao prodaju suncokreta 315 eura fco kupac ,tako da svašta nas može zadesiti.
 
Ja ga sejem prevashodno jer su sa posejanim suncokretom pare uvek dostupne.Bliži se jesen ,a sa njom i plaćanje dva zakupa drž zemljišta kao i učestvovanje na novoj licitaciji.Kolika god da mu je cena moram ga sejati.Tek posle toga mi je važan plodored.U takvoj sam situaciji da moram misliti na taj način.Lično se ni ne nadam većoj ceni nego lane.
 
Svud je mala zainteresovanost za sunccokret, stoje palete semena po zadrugama i apotekama...narod se okrenuo ove godine repi prilicno, i soji (za one koji je tradicionalno seju) i naravno kukuruzu.
 
Bogami i ja sejem suncokret prevashodno, jer je prinos zadnjih godina odličan, a i od setve do žetve prođe 4 meseca, tako da ono što uložimo dobijemo već posle 4 meseca... a i negova tehnologija proizvodnje nije zahtevna kao neke druge kulture... Što se tiče cene mislim da ispod 30,00 din neće biti, a dal će ići gore i koliko videćemo...
 
Hteo ili ne moram da ga sejem.Soja slabo uspeva ,a repa je priča za sebe.Posle mnogo godina posejana je jedna parcela.
 
ove godine sejem :kao i prosle NS Dusko,i za probu NS Branko,cena 3200 din.kesa od 40 000 zrna.
 
Juce sam posejao 7 kj Neome,tako da sam zavrsio s tim za ovu god. Prosle god. sam posejao 20 kj. Papir i olovka kaze da je veca racunica na soji i kukuruzu.
 
Sutra ako bude moglo da se radi zbog kise zavrsavamo setvu suncokreta,LG 56.65,planirao sam setvu na 23,5 ali kad sam doso na njivu prebacio sam na 21,5 i tako i zavrsavamo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh