Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dalimoze da se vec seje suncokret?za koliko nice ako su uslov dobri?
 
Dalimoze da se vec seje suncokret?za koliko nice ako su uslov dobri?
Da se seje moze! Zemljiste je manje-vise zagrejano na neku minimalnu temperaturu, i narednih 15ak dana javljaju slicno vreme (opet-ako je verovati dugorocnoj prognozi!). A da li je pametno sada sejati-to ne zna niko!
Ako se poseje u vlaznu zemlju, pri optimalnim temperaturama, nice za 10-12-14 dana...

---------- Poruka napisana u 22:33 ---------- Prethodna poruka je at 22:31 ----------

@Kiraj
mala ispravka za cenu suncokreta, Kondi 168eu za placanje odmah, i 178 za placanje u septembru...(sve sa PDV-om). Na ovu cenu od 168 eu racunaj neki rabat ako je veca kolicina u pitanju. Ista cena je i za hibride Delfi, i Dlobi, a za Neomu nisam ni pitao.
 
Kod mene u ataru počela setva suncokreta.Ja od nedelje krećem ako bude sve OK i naravno stigne seme.
 
od 01.04. krecem sa sejanjem i suncokreta i kukuruza,po vremenskoj prognozi izgleda dosta kise u aprilu
 
kod mene ce ove godine biti samo syngente, kondi, delfi i dolbi...sto menjati naj bolje.
prosle godine mi rodili nesto preko 3800kg po ha. sa samo 100kg urea, bez osnovnog djubriva...
 
Ma šta da mu bude.I da je nikao manji mrazevi mu ne mogu ništa.Ja sutra krećem sa setvom suncokreta.
 
Dosad sam posejao suncokret na razmaku od 23.5 cm. Dali je suvise gust ako se poseje na 21.5 cm? U pitanju je Neoma.
Parcele su djubrene svake god. Ove sezone su dobile jesenas 150 kg. 3x16 NPK i sad predsetveno ce dobiti 100 kg. SAN-a.
 
Za neomu savetuju od 55 do 60 000 biljaka po ha... Ako poseješ na 21,5 isejaćeš oko 66500 biljaka. Ja sam uvek sejao na 23,5 i taj razmak se pokazao da je najbolji (stim da smo eksperimentisali i sa manjim i sa većim razmakom)...
 
Za neomu savetuju od 55 do 60 000 biljaka po ha... Ako poseješ na 21,5 isejaćeš oko 66500 biljaka. Ja sam uvek sejao na 23,5 i taj razmak se pokazao da je najbolji (stim da smo eksperimentisali i sa manjim i sa većim razmakom)...
23.5 cm je otprilike to oko 60.000 zrna ha uvek sam tako posejao suncokret ali sam mislio probati na 21.5 cm mada ako kazes iz iskustva da se bolje pokazao na 23.5 onda ne bi eksperimentisao nista.
 
Da li je neko radio sa terbisom (Terbutilazin 500 g/l) u suncokretu ? Prošle godine sam radio jednu parcelu ,bilo je dobro .
Sada sam zbunjen pošto je aktivna materija Terbutilazin kod Agromarketa i Galenike,registrovana za kukuruz i suncokret
http://www.agromarket.rs/index.php?/ser/Zastita-bilja/Herbicidi/TERBIS

d
ok je kod Hemoveta ,ista aktivna materija registrovana samo za kukuruz
http://www.vsthemovet.com/pp_h_10.htm

Radio sam Ja prosle godine , idi sa pola doze terbutilazina ! ! 0,5 L/kj
 
Da li je neko radio sa terbisom (Terbutilazin 500 g/l) u suncokretu ? Prošle godine sam radio jednu parcelu ,bilo je dobro .
Sada sam zbunjen pošto je aktivna materija Terbutilazin kod Agromarketa i Galenike,registrovana za kukuruz i suncokret
http://www.agromarket.rs/index.php?/ser/Zastita-bilja/Herbicidi/TERBIS

d
ok je kod Hemoveta ,ista aktivna materija registrovana samo za kukuruz
http://www.vsthemovet.com/pp_h_10.htm

Lazo ja sam prosle godine prskao i kukuruz i suncokret sa Terbis+Acetohlor...Dobra kombinacija

---------- Poruka napisana u 18:28 ---------- Prethodna poruka je at 18:25 ----------

Radio sam Ja prosle godine , idi sa pola doze terbutilazina ! ! 0,5 L/kj
Ja sam cini mi se isao 0,7 Terbisa + 1 lit Acetohlora po k.j
 
Može i 0,5 L po preporukama zaštitara, prošle godine sam radio suncokret sa tom kombinacijom bilo je dobro. u kukuruzu ove godine idem sa 0,5 L terbutilazina +1 l acetohlora .
 
Da li je zeazin,isto što i terbis ? Mislim da jeste ali ne mogu da ga nađem u katalogu Agrosave.Koliko se sećam trebalo bi da je njihov proizvod :sta::sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh