Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
a da li je neko sejao i na koje rastojanje madzarske hibride suncokreta ? u apoteci kazu da moze od 13 cm razmaka da seje,meni je to previse gusto ?!
 
Razmak 13cm je 110000 biljaka po hektaru, nešto mi je to mnogo.

Danas posejan suncokret na cca 7,5 jutara. Barolo RO, razmak 25 cm što je nešto iznad donje preporučene gustine setve. Sve zajedno sa vozanjem do njive i nazad, nameštanjem sejalice, probama i setvom otišlo 21L nafte. Sejano sa nodetkom 4 reda i Ursusom 360.
 
a da li je neko sejao i na koje rastojanje madzarske hibride suncokreta ? u apoteci kazu da moze od 13 cm razmaka da seje,meni je to previse gusto ?!

evo ti jedan primer, gledao sam mnogo Madjarskih hibrida hteo sam da sejem ove godine ali se ne isplati preo su skuplji, a sto se tice gustine vidi sam uglavnom za sve je ista ili priblizna gustina

23w74w2.jpg
 
Juce posejan suncokret.Syngenta Neoma i Barolo rm.Nisam ja sejao nego jedan decko iz susdnog sela uslu
04042012046.jpg
zno.Razmak izmedju suncokreta ja 23 cm.
04042012045.jpg
 
Danas sam čuo da zadruga iz susednog sela (Beške) presejava suncokret, kažu da mu je onaj mraz od juče bio koban...

Ja moj tek sejem posle uskrsa...
 
ja suncokret od srede krecem. pa razmisljam, ostace mi jedna vreca kondija vise, dal da ga turim na 21,5cm? prosle godine sam za probu imao jednu parcelu od 2kj na 21,5cm i bilo je 4,4t. pogresio sam sto pola parcele nisam stavio na 23,5cm pa bi video pravo stanje, ovako neznam nista. dal je bilo efekta sto je na 21,5cm il sto je druga klasa zemlje. na ostalim parcelama 5-6-7klase sam imao 2t po jutru na 23,5cm.
 
@Cveja Po
Jel je to imt pneumacka masina? Ja sam danas posejao neomu na 19 pa nek radi sta oce!
 
I ja sam imao dvoumljenja oko gustine. Posejao radi ogleda LG 56.35 1,5 Kj na 23,5 i 1 KJ na 21,5 u pitanju su dve njive rastavlja ih 5 KJ a dosadasnja agrotehnika je identicna pa cu videti rezultate. Razmisljao sam da bi razmak od 21,5 mogao biti pun pogodak, ali to je moje misljenje jer je to raniji hibrid.
Boze zdravlja videcemo kakvi ce biti rezultati.
Inace prvi put ulazi LG u moje njive.
 
To je taman, bolje dva malo manja sesira nego jedan malo veci tako sam uredio i prosle godine na jedno parceli pola na 21.5 pola na 19 i bilo bolje
 
Ima li koga da je za keš novac kupio seme suncokreta Neoma ili Adađo?Trebala bi mi cena za vreću od 150000zrna kako bih se obračunao sa drugarom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh