Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas u zadruzi 205 evra a kod jedne sto prodaje ovako kuci seme 175 evra,ti nadji sredinu!
 
Cene neome, lg 5665, lg 5635 su bile oko 190 e, stim da se plati u vreme skidanja suncokreta, u novcu ili ko oce da da suncokret za tu vrednost eura. Dakle nije vezano za paritet i kolicinu suncokreta. Mislim da je kondi bilo jeftinije.
 
samo Sa 27 din suncokret postaje endemska biljka, i sejace se kolko nam treba za grickanje , kesica, dve kesice ispecenog suncokreta godisnje...
 
Poslednja izmena:
Bez da se iko uvredi,ali koja je kalkulacija ulozeno-dobijeno u suncokretu sa takvom cenom?Ne znam,pa zato pitam
 
Znam da je zezanje,nego me zanima ima li ikakve dobiti i kolko otprilike ispadne ako je ima?:cao:
 
Ima dobiti, po mojoj matematici prilične, ali svako je svoj gazda i odlučuje šta će sejati...
 
Na 27 dinara jako velika!Ostane ti što izduva kombajn na njivi.Lično se nadam dobroj ceni jer se manje sejo drastično nego prošle godine,bar u našem kraju.
 
Tako nesto i ja razmisljam,ali kolega Shale kaze suprotno,pa me interesuje koja je to matematika.Cak i da radi svoju zemlju,opet mi je tu prica o nekoj zaradi vrlo labava...
 
ja ga moram sejati zbog plodoreda i zbog rizika suse, on je tu u prednosti na spram ostalih kultura...
ove godine cu ga zasejati vise nego lane, jer psenicu nisam sejao...
cena od 27din nije bas ohrabrujuca, al kad se mora i nije strasno...
 
Ma kakvih 27 din.I ja ga povećao za 50% u odnosu na prošlu godinu.
Možda se tešim ali kad godi je bio 40-50--itd cena je omanula........sad će mo videti.
 
Znam da je zezanje,nego me zanima ima li ikakve dobiti i kolko otprilike ispadne ako je ima?:cao:
Dobit: kao sto rece dragan kovacev plodored, da se poseje psenica na vreme.
Ne trazi toliko radne snage jer ga skidam sa njive i pravac pista.
O ceni nema rasprave ona je kriminalna (mala), jer je k........ prave.
A dokle god nas zemljoradnik ne da da mu je zemlja u parlogu, dotle isti k............ trljaju ruke i mogu kako hoce, sve sto se seje njima ide u prilog.
 
Dobit je jedino u tome da cena bude ~400e za tonu. Za 27din opasno rizukujes da cak i ulog ti se ne vrati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh