Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
500 dolara x 83,6 din je 41800 dinara manje od 400 eura.Slobo nisi pratio na času
 
Da li neko zna gde se moze kupiti singentini hibridi suncokreta maloprodaja??Kod nas ima ali,samo na ugovor.
 
Cuo sam da ce ove godine biti suncokret 25 dinara,nezvanicna informacija,ne znam da li ce to biti moguce?Ako tako bude ne udje vise u moje njive suncokret.
 
Ja sam cuo oko 25+pdv znaci 1-2 din manje nego ove...pa nije to losa cena,neka seju oni!!!A troskovi proizvodnje skocili za 25-30%
 
Naruceno seme suncokreta:
60% NK Kondi
20% LG 56.65
20% LG 56.35
Sve tretirano insekticidom Cruiser, cena 168 eura, za razduzivanje od suncokreta.
Da li je cena semena sa PDV-om ?
Kod nas je cena za kondi,dolbi, delfi... 165 e + pdv .Ista cena ako platiš odmah ,za 60 dana ili za 100 dana.:sta:
 
niko ne pise da seje NS hibride suncokreta, zar su toliko losi ? ? ? ?
SREMAC ,NS-H 111 ,SUMADINAC ............nisam ih probao pre par godina sam sadio BACU...osrednji
ali je cena povoljnija Sindzenta 150000= cca 20000 din
NS kad preracunas na 150000= 12000 din
 
Po meni ,jako je mala razlika u ceni semena u odnosu na razliku u prinosu .Pre 7-8 godina sam izbacio NS hibride suncokreta i od tada ih nisam probao.Razlog:parcela pod NS 111 za slikanje ,sve je ukazivalo na 1800-2000 kg/kj a na vagi ,nepunih 1200 kg.Na drugoj parceli je bila Arena ,te godine se pojavila jedna loša partija semena sa slabom klijavošću .Usev redak ,nejednak ,prinos 1600 kg /kj.Od tada sejem uglavnom Sindžentine hibride .Po nekad uzmem nešto od drugih semenskih kuća za probu ali do sada se nisu dokazali.Nisam probao LG hibride,možda nešto probamo ove godine.
 
Po meni ,jako je mala razlika u ceni semena u odnosu na razliku u prinosu .Pre 7-8 godina sam izbacio NS hibride suncokreta i od tada ih nisam probao.Razlog:parcela pod NS 111 za slikanje ,sve je ukazivalo na 1800-2000 kg/kj a na vagi ,nepunih 1200 kg.Na drugoj parceli je bila Arena ,te godine se pojavila jedna loša partija semena sa slabom klijavošću .Usev redak ,nejednak ,prinos 1600 kg /kj.Od tada sejem uglavnom Sindžentine hibride .Po nekad uzmem nešto od drugih semenskih kuća za probu ali do sada se nisu dokazali.Nisam probao LG hibride,možda nešto probamo ove godine.
Za LG se sigurno nećeš pokajati.
 
Ima li neko iskustva sa pionirovim hibridima cena semena za A31 70.000 hiljde biljaka je 8600 dinara.Hibrid je tolerantan na herbicide na bazi tribenuron metila (expres). Cena za tretiranje 1 hektara iznosi 2000 dinara.
 
Upravo zato, zato sto je svaki 8ha suncokreta u svetu NS. Zato sto vec celu deceniju izvoze sve sto valja u Svet, a za domace proizvodjace ostavljaju djubre...stare hibride sa sumnjivom genetikom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh