Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ću neomu sejati, u planu je 19 kj... Kod nas je vreća neome 189 evrića...
 
Ja ga ove godine nemam u planu ali ako budu subvencionisali industrijsko bilje a ostalo ne.......mozda i posejem njega umesto kukuruza.Razmislite ako svi predjemo na kukuruz kolika cena suncokreta moze biti.Ako sejem samo Singentini hibridi dolaze u obzir.
 
Verovatno 150000 biljaka,naspram cene.Mirmag;Da li si imao problema sa poleganjem(po malo)sa 5665?
 
Naravno da može da se kupi.To je mnogo bolja varijanta nego zaduživanje na ugovore i kilažu.
 
Nisam jos nikada sejao suncokret, tako da sam slabo upucen... Koliko kosta seme suncokreta, neka prosecna cena i koliko ga ide po hektaru ? Koja kolicina i koje djubrivo mu je potrebno ?
 
@pocerina
Pretpostavljam da oko njiva imaš puno drveća i šiblja a u tom slučaju Ti toplo preporučujem da zaboraviš na setvu suncokreta,ptice naprave jako mnogo štete,ja suncokret sejem samo na njivama koje su daleko od sela i ni slučajno blizu nekog šumarka ilii dalekovoda.Te štete još više dođu do izražaja u krajevima kao što je tvoj gde je setva suncokreta zaista jako redak slučaj pa ptice još više navale na tako usamljene njive pod tom kulturom.
 
Pretpostavljam da bi ptice bile problem, ali ako bih resio da ga sejem, sejao bih ga u ataru van sela, gde je samo polje... I da suncokret se u mom kraju jako slabo seje, prosle godine sam ga video samo u dve njive...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh