Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
​Kako misliš na gore ili na dole. Po mom mišljenju nema pravila, do žetve ništa se neće znati.

---------- Poruka napisana u 19:23 ---------- Prethodna poruka je at 19:18 ----------

U pravu si prikane.
 
Naruceno seme suncokreta:
60% NK Kondi
20% LG 56.65
20% LG 56.35
Sve tretirano insekticidom Cruiser, cena 168 eura, za razduzivanje od suncokreta.
Djubrenje 175 kg/ha NPK 16x16x16, i bice baceno jos 175 kg/ha UREE. Setva na 24,5 cm
 
Dobri predusevi za suncokret su psenica, ostala strna zita i kukuruz, ali pod uslovom da su za kukuruz upotrebljeni herbicidi koji ne ostecuju suncokret. Suncokret je dobar predusev za ozima zita. Bere se krajem leta i pocetkom jeseni, tako da ima dosta vremena za osnovnu i predsetvenu pripremu zemljista. Suncokret je dobar predusev i zbog toga sto rano sklapa redove, liscem zaseni zemljiste i na taj nacin sprecava rast korova i smanjuje zatravljenost sledeceg useva.
Nedostatak suncokreta kao preduseva je u tome sto se prilikom setve se prosipa mnogo semena, koji vec naredne godine nice i stvara posebne probleme u sledecem usevu. Ova pojava je narocito izrazena na parcelama gde je posle suncokreta posejana secerna repa.


dali se misli na prskanje na tlo pre nicanja ili na uopšte prskanje koje oštećuje suncokret
i da li to važi i za soju
 
Ja od ove godine prelazim na IMI suncokret,prosle godine sam nagazio sa ambrozijom.Sad lepo Pulsar 40 i udri.
Po preporuci drugara sejacu Singentu NK Neomu i NK Adagio.
 
2000-2200 kg po kj

Ne znam sta da kazem, ali eto neka se oglase i ostali na suncokret samo 150-160 mesano u jesen i nista, bas nista u prolece, mozda ako nekad nisam bacio u jesen, onda sa proleca max. ali max 80kg uree po kj, inace izgore suncokret....

prosle godine nam je eto max rodilo 2400kg, ali min 1100kg ali je to u vodolez i komsija prskao kukuruz pored pa duvao vetar... inace isto tako prinos se krece od 1800 do 2200kg/kj
 
Ja za suncokret u jesen ništa ,a sa proleća 200kg ureje po hektaru.Još nije omanulo do sada.
 
Suncokret bez ikakvog djubriva,mozda Kan po 100 kg po k.j i nista vise...Bilo je godina kada sam zaoravao NPK,i urejom u prolece nista vise nije rodilo nego npr.prosle na kojoj mi je prosek 2000 kg po k.j bez grama djubriva...
 
Do ove godine sad bacao ispod oranja 150 kg npk posto jesenas nisam nista bacao sad cu ici sa 100 kg san-a i 50 kg npk po kj...
 
Dobri predusevi za suncokret su psenica, ostala strna zita i kukuruz, ali pod uslovom da su za kukuruz upotrebljeni herbicidi koji ne ostecuju suncokret. Suncokret je dobar predusev za ozima zita. Bere se krajem leta i pocetkom jeseni, tako da ima dosta vremena za osnovnu i predsetvenu pripremu zemljista. Suncokret je dobar predusev i zbog toga sto rano sklapa redove, liscem zaseni zemljiste i na taj nacin sprecava rast korova i smanjuje zatravljenost sledeceg useva.
Nedostatak suncokreta kao preduseva je u tome sto se prilikom setve se prosipa mnogo semena, koji vec naredne godine nice i stvara posebne probleme u sledecem usevu. Ova pojava je narocito izrazena na parcelama gde je posle suncokreta posejana secerna repa.


ponavljam pitanje ako ko zna
dali se misli na prskanje na tlo pre nicanja ili na uopšte prskanje koje oštećuje suncokret
i da li to važi i za soju
 
Sej slobodno ako si koristio herbicide po uputstvu ne bi trebalo da bude problema.To napominju zbog produženog dejstva nekih herbicida uglavnom se razgrade do sledeće setve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh