Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam skidao 4.5 kj Neome posejane 2 Aprila na 23.5 cm 10102 to jest 2244 po kj. Vlaga 9.2% primese 4.2% Ovakav rod nisam ocekivao.
 
videcemo sta ce da kaze kantar ali mislim da ce biti oko 3 t.
cest je jako i ujednacene su glavice i upste nisu sitne.da podsetim da je posejan na oko 20 cm
 
Em sto nisi bacio djubriva, nego su jos i nemci sa te njive skidali prvi metar zbog humusa.:osmeh:
 
Sad obišao Adago na 10,5ha.Njiva se zeleni.Ima oko 80% zelenih glava ,a realna vlaga je 5,7%.Lišća na svakoj stabljici ima do pola.I ajd sad budi pametan šta raditi.
 
Takođe bio da vidim suncukrete koje treba da radimo.Zrno je zrelo ali mnogo lišća na stabljici.Ostavljamo ga još koji dan.Teško i sporo se radi kad ima mnogo zelenog lišća.
 
Takođe bio da vidim suncukrete koje treba da radimo.Zrno je zrelo ali mnogo lišća na stabljici.Ostavljamo ga još koji dan.Teško i sporo se radi kad ima mnogo zelenog lišća.

Koji hibrid je u pitanju i kada su sejani?Moj je zelen od gore do dole,kada ce to da se osusi,Boga pitaj...Pre ce ove godine berba kukuruza nego vrsidba suncokreta barem kod mene...
 
Dejane,strah me je da ga vetar ne poruši,ima teške glavice .
Savo,hibrid je kondi i jedna vreća LG 56.65. Sejani su 28 i 29 IV.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh