Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dajte molim vas neko od clanova iz Crepaje da ode da prisustvuje skidanju famoznog suncokreta :osmeh:
Danas je jedan covek navro 23,5 meteri po k.j i to je rekord za danasnji dan,upravo sam dosao iz centra...Kaze vrlo se danas dosta suncokreta,i lepog na oko i gadnog...Otprilike od 15-20 po k.j tako da ko ima 25 bice sampion prinosa a o 30 da i ne pricam!!!Da taj Bakin sto je ovro 23,5 bacio covek i djubrivo i sve u fullu! Crepajacki atar zna da rodi ali niko nije do sada imao 30,ne kazem da nece ali nije ovo godina za rekordne prinose,prosla vec jeste!Ako mi prosek bude 20 ja pre,pre,zadovoljan...
 
nikada da dodjem do sobe pa da vam javim i za preostalih 3 lanaca.Evo ovako stoji stvar sa 1,5kj je bila puna zmajevka ukupno sa 4,5kj imam 115 metara...znaci manje dosta nego sto sam mislio....
 
Nosilac velikog prinosa su glave srednje velicine, ne previse velike i ne previse male.
Slikao sam i ja neke glave precnika 30-ak cm, ali je to bilo na uvratini, da bi bila takve u njivi mora se retko posejati ili pozvati zeceve na kampovanje.
A moze i da uhvati pokorica, a t ipak ne presejes, i dobijes redji sklop. Napisacu koja je razlika izmedju uspelog sklopa, i ovog losijeg, a sejana ista sorta, u dva dana, na slicnom kvalitetu zemljsita. Mislim da ce prinos mozda biti i duplo veci kod redjeg sklopa.
 
savo ,a kad sam govorio da ce da rodi 25 i cena 40 din svi se smejali,a sad cena jos veca....savato obrisi poruke ne mogu da ti posaljem
 
A moze i da uhvati pokorica, a t ipak ne presejes, i dobijes redji sklop. Napisacu koja je razlika izmedju uspelog sklopa, i ovog losijeg, a sejana ista sorta, u dva dana, na slicnom kvalitetu zemljsita. Mislim da ce prinos mozda biti i duplo veci kod redjeg sklopa.
I ja bih mogao o ovome,imam 2 parcele od po 2.75 k.j LG 56.65 setva je bila 26-og aprila obe,ali ova druga je presevana bas zbog losijeg sklopa a prva ostavljena da se vidi razlika 8 maja...Ne znam ni sam kako ce biti ali napisacu kako jeste i mene zivo zanima,racunam da na ovoj sto je ostala ima oko 25-27.000 biljaka evo i slika slikano juce
11m9g2b.jpg
2m4vq76.jpg
a presevana je na sklop 35-37.000 biljaka pa cu odmah znati razliku!Moram reci da trenutno ta druga lepse izgleda
 
nikada da dodjem do sobe pa da vam javim i za preostalih 3 lanaca.Evo ovako stoji stvar sa 1,5kj je bila puna zmajevka ukupno sa 4,5kj imam 115 metara...znaci manje dosta nego sto sam mislio....

Ako je zmajevka bila puna sa 1.5 kj a rod od 4.5 kj je bio od 11500 znaci da je bilo 2555 po kj. sto bi znacilo da na zmajevku si imao samo
3832 kg. Nesto mi mnogo smrdi u celoj prici. Zar ne mislis da je to malo kg za punu zmajevku?
 
Ako je zmajevka bila puna sa 1.5 kj a rod od 4.5 kj je bio od 11500 znaci da je bilo 2555 po kj. sto bi znacilo da na zmajevku si imao samo
3832 kg. Nesto mi mnogo smrdi u celoj prici. Zar ne mislis da je to malo kg za punu zmajevku?
druze ja sam na moru,radnik mi je tako rekao nema razloga da me laze,i tako je sigurno.E sad ima razlike ako je lepo sadenes pa stane mnogo vise...moguce je da nije bila bas prepuna.ali sigurno je bilo na tih 1,5 kj oko 28met po kj a ovamo manje,prosek je uglavnom 25,5
 
ako strucnjak tako kaze onda neka bude tako(NA)
Peet izgleda da ti nisi sejao suncokret ili ti je podbacio...nesto je od ta dva druge NEMA
 
Ovako je izgledala njiva pre ulaska kombajna. Slikano je mobilnim,pa mozda nije ful fulova fotografija,al vidi se to sto treba da se vidi. U uglu je i datum kad sam isao u obilazak,tad sam i slikao.


- - - - - - - - - -

 
Poslednja izmena:
PEET umEMESTO DA ME PITAŠ KOJA JE AGROTEHNIKA I OSTALO TI SI SE VEZAO DALI JE STALO U ZMAJEVK 4T *ILI 4,5.SLUSAJ ZA MENE JE PROIŽVODNJA SUNCOKRETA KUKURUZA I OSTALIH RATARSKIH KULTURA LADNA VODA I NEMA POTREBE DA TI SE DOKAZUJEM.JER ZA TVOJU INFORMACIJU RADIM *PO 10KJ LUK.PO 10KJ KUPUSA.PO 5 KJ PAPRIKE PO 10KJ DINJE.
 
PEET umEMESTO DA ME PITAŠ KOJA JE AGROTEHNIKA I OSTALO TI SI SE VEZAO DALI JE STALO U ZMAJEVK 4T *ILI 4,5.SLUSAJ ZA MENE JE PROIŽVODNJA SUNCOKRETA KUKURUZA I OSTALIH RATARSKIH KULTURA LADNA VODA I NEMA POTREBE DA TI SE DOKAZUJEM.JER ZA TVOJU INFORMACIJU RADIM *PO 10KJ LUK.PO 10KJ KUPUSA.PO 5 KJ PAPRIKE PO 10KJ DINJE.

Pisanje velikim slovima se u ovoj vrsti komunikacije smatra vikanjem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh