Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Skidaj to ,gde ćeš manju vlagu.
 
Nisi dobro cuo,tj.ne sve.jako su prljavi suncokreti! video sam uzorke kada sam predavao to je katastrofa,vise primese nego zrna.posto su dosta losi suncokreti,gde je redovan suncokret nema primese,ja sam juce imao 3%
Ma nemoj?
Pa sad ako neko odvuce suncokret kod neke firme,pa mu ti isti "nadju" 14,7% prljavstine,a taj lik isti taj suncokret odnese u drugu firmu i tamo mu nadju 7.nesto% prljavstine....ko je sad tu lud?
 
  • Like
Reagovanja: kum
tri lanca dolby, 3950 kg, vlaga 11, nečistoća 4. fenomenalno, obzirom da nije bačeno djubre i da su glavice bile sitne, najčistiji suncokret prekjuče koji je predat. njiva bila čista 100%.
 
Juče i danas skinuo preko 35jut u pitanju je Delfy,Dolby i nešto malo Lg 56.65.Prosek do sada 1850kg/jut Vlaga od 10-11 nečistoća 3-3.2%.Sutra je u planu Lg 56.35 a prekosutra Kondy pa će mo da vidimo da li ima razlike.
 
Danas konacno krenuo kod mene da vrsem,zelenog lisca dosta bas,vlaga 11,6,prinos nije los ali sam ocekivao vise,na 7 lanaca 16560 kg.Sutra verovatno opet pauza jer su ostali zeleniji od ovog,nadam se i bolji po prinosu.
Kish kod nas SGS radi samo kontrolu na kamionima koji krecu za uljaricu(konkretno Viktoriju),kod proizvodjaca uzorak radi radnik te firme gde predajes robu,a ovi iz SGS i ne obracaju paznju na nas.
 
Poslednja izmena:
Evo jednog mog suncokreta,LG 56.65 setva je 26.04.2012 a ne znam kada ce se vrsti...Dosta zelen i mislim da u avgustu nece!
a478yq.jpg
 
Gde nam je Sloba sa 3 tone po jutru ? Doćiće i novi vikend a nema rezultata.
Evo tu sam,bio sam kaznjen,sva sreca pa sam navikao...juce je skinut najlosiji suncokret koji sam imao sa prinosom od 23 met po kj sutra eventualno prekosutra skidam taj za koji tvrdim da ce toliko da rodi..odlozili smo kaze moj otac da je jos zelen...svako ko hoce da prisustvuje neka se javi na pp.
 
Slobo ja nebi verovao da može da rodi 3tone po jutru (0,5750hektara) ni da vidim svojim očima. Šalim se ali iskreno mislim da nema šanse. Ja sam juče završio sa skidanjem suncokreta, prosečni prinos mi je 1820kg po jutru, ja sam zadovoljan . Mada i na njivama gde je izgledao jako lepo nisam imao veći prinos od 2050kg po jutru.
Za poslednih petnajst godina sam pokosio sigurno preko hiljadu jutara što moje što uslužno, ali nesećam se da je bio prinos veći od 2400kg po jutru
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh