Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je ,baš taj.
 
Danas sam usluzno zapoceo jednu parcelu od 5 kj pa je ostavio. Mnogo zelenih listova a i poledjina je zeleno zuta. Mnogo se tesko vrsi, inace zrno ko zrno nema vlage ali kad prolazi kroz kombajn vec je druga prica. Na 1 ovrsenom kj bilo je nesto manje od 2000 kg. Vlaga 17%.
Sto se tice Slobepatrole i price da 1.5 kj napuni Zmajevku na kojoj moze stati 5200 kg suncokreta to su price za neki drugi forum a ne za ovde, jer na ovom forumu su paori ili kako god zelite poljoprivrednici koji su u toku sa ovim stvarima i mislim da ne pali ovakva izmisljotina.
 
Danas sam usluzno zapoceo jednu parcelu od 5 kj pa je ostavio. Mnogo zelenih listova a i poledjina je zeleno zuta. Mnogo se tesko vrsi, inace zrno ko zrno nema vlage ali kad prolazi kroz kombajn vec je druga prica. Na 1 ovrsenom kj bilo je nesto manje od 2000 kg. Vlaga 17%.
Sto se tice Slobepatrole i price da 1.5 kj napuni Zmajevku na kojoj moze stati 5200 kg suncokreta to su price za neki drugi forum a ne za ovde, jer na ovom forumu su paori ili kako god zelite poljoprivrednici koji su u toku sa ovim stvarima i mislim da ne pali ovakva izmisljotina.
sta neverujes coveku, samo istinu prica, mi ne neznamo kako moze da rodi suncokret. to mu je naj slabiji suncokret, ce da vidimo mi sutra-prekosutra obaranje rekorda (zmajevka na lanac):haha:
 
Koliko kod vas skidaju procenata zbog prljavstine? meni danas skinuli 15%, a nekima cak i 20%... cena jke kod mene u kraju 44.10...
 
Pa u zmajevku stane bez problema 4,8 t, sa daskama verujem i tih 5,2. Sta je tu nemoguce?
 
Da nisam u obavezama po ceo dan dosao bi na njivu da vidim. Postizali su ljudi priblizne prinose, s odgovarajucom agrotehnikom.

A slobu bih zamolio da postavi slike otpremnice , a valjda je i neko s foruma bio na licu mesta, pa da se zavrsi ovo prepucavanje
 
Pa ako bi mogao da ima 25 hiljada biljaka kao ova sa slike, koju sam licno merio mojim rukama, i to nije nemoguce. E sad dali je moguce imati 25 hiljada ovakvih biljaka.


Sad primetih, kolega drzi a ja sam slikar.
 
Nosilac velikog prinosa su glave srednje velicine, ne previse velike i ne previse male.
Slikao sam i ja neke glave precnika 30-ak cm, ali je to bilo na uvratini, da bi bila takve u njivi mora se retko posejati ili pozvati zeceve na kampovanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh