Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam video da se kroz Torak(begejci) samo nižu prevozi puni suncokreta.Znači da je krenulo.Kod mene u ataru ima nekih manjih parcela koje su urađene ali to nije merodavno.Moj neće do sredine sledeće nedelje i to ukoliko upekne zvezda baš dobro kao što najavljuju.Sviđa mi se što je cela njiva istog stanja tj. nema onih prevremeno sazrelih oglumaka kao prošle godine.
Cena koju sam danas čuo u Torku je 50din/kg.Verovati ili ne brzo ćemo saznati.
 
Mislim da su ti prvi suncokreti ubedljivo najlosiji,pa nije neko merilo prinosa.Jel ima negde nesto novo za cenu?

sad sam video tek diklofenov post,znaci cena ce ipak da bude tu oko 50din+-dinar,dva.
 
Meni je drug pre neki dan javi da ce cena biti 52din znaci da nije pogresio i da su mu informacije tacne!
 
Ja smem da tvrdim da će suncokreti(kod mene) sejani 26-27.03. biti bolji nego oni sejani posle 15.4.
Ja sam posle današnjeg razgovora skoro siguran da će cena biti oko 50 din/kg čak i nešto jače u zavisnosti kod koga se preda.Neke zadruge i deo zarade koji dobiju na količinu podele sa svojim seljacima i to može biti ta razlika od 1-2din/kg u plusu.
 
Nisi me razumeo diklofen ili ja nisam lepo rekao,ne koji su prvi sejani,nego koji se prvi vrsu,znaci ti sto su vec skinuti.
 
Ja smem da tvrdim da će suncokreti(kod mene) sejani 26-27.03. biti bolji nego oni sejani posle 15.4.
Ja sam posle današnjeg razgovora skoro siguran da će cena biti oko 50 din/kg čak i nešto jače u zavisnosti kod koga se preda.Neke zadruge i deo zarade koji dobiju na količinu podele sa svojim seljacima i to može biti ta razlika od 1-2din/kg u plusu.
A ovi sejani posle 1 maja ?!Ja ne smem da se kladim i necu da tvrdim ali imam presevani suncokret 8 maja mislim da ce biti rekordno!A i ovaj 27-28 april je za sada najlepsi u tom delu atara!LG 56.65 je u pitanju...Kantar ce da pokaze jos mesec dana pa cu znati,ako ne i jace od mesec
 
Posto znam da to kod mene nece biti ni po ha, bicu zadovoljan sa sve preko 1,5t/ha.
 
Obišao suncokrete...po mom mišljenju i po izgledu biljaka,neće se skidati pre velike Gospojine.Jedino ako ove vrućine sto slede im ne dodju glave...

Za sad Nk Adagio šiša i Lg 56.35 i 56,65 kao i Barola...no videćemo sta ce reći kantar na kraju...
 
to je 1,7-1,8t po kj. taj prosek sam imao pred prosle godine i to je zadovoljavajuci prinos za mene...prosla godina i prosek od 2t, pa nemoze svake godine da opali...
suncokret je cudna biljka, u prvih deset kj. se pokaze prosecan prinos koi ce biti u tom ataru, i nema velikih varijacija na osnovu primene agro tehnike, dok kod kukuruza i psenice to nije slucaj...
 
Ljudi zasto forsirate cene, koje nisu popularne u okruzenju.... Realna cena sucokreta za ovu godinu je preko 50din. po kilogramu.... Nemojte se zadovoljavati sa 45din. jer oni ovo citaju. Madjarska 487e/t, Hrvatska 3.66kune! TO vam je oko 58din.
 
Danas je kod nas počelo košenje suncokreta.Posejan je oko 1 aprila ,košeni su samo bregovi na pekovitom zemljištu.Prinos nisam čuo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh