Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrsi ga za par dana cim se malo prosusi,imaces odbitaka na vlagu dosta,a ako ga cekas istrulice i jos ti ostaje u njivi,a i to trulo zrno ce sledece godine da nikne.
 
Kod nas nije bilo strašno,suncokret stoji.Jedna parcela počela da se šara,samo breg.





Ovo je jedna od glavica koja je prinudno sazrela.

 
Video sam i kod nas na jednoj njivi ima tako suvog moze da se vrse,a ostalo se zeleni ko gora...Mora da je neka bolest,sta ti kazes Lazo?
 
Savo,
Možda su pojedine biljke bolesne .Jedan pojas na bregu preko cele parcele je počeo da zri ,znači uskoro će i ostali.Ovo je kondi sejan 12 IV . Video sam parcelu u istom delu atara koja je sejana ranije ,ima 50% biljaka sazrelih.
 
Ovo vreme,kisa - sunce,najmanje pogoduje suncokretu.
Ne bi me cudilo da i on podbaci,zeznuta godina,cudo jedno!
 
Savo,
Možda su pojedine biljke bolesne .Jedan pojas na bregu preko cele parcele je počeo da zri ,znači uskoro će i ostali.Ovo je kondi sejan 12 IV . Video sam parcelu u istom delu atara koja je sejana ranije ,ima 50% biljaka sazrelih.
Nesto mi rano da vec sad zri,mozda malo i prinudno...Ako je tako onda ce oko 15-og avgusta uveliko da pocne zetva a to je za 2 nedelje!Mora da ga neka bolest spopala,ali ona uglavnom ide kada su kisne godine,kad je susna bude zdrav i daje bolji rod...Vaga ce da kaze sve,ubrzo cemo znati...
 
Brolo di koja ruža oborena.
Ако ти је ово "ди која ружа оборена" онда мораш ићи код Сеље да ти поправи вид.

dscn1841-copy.jpg
 
Mene iznenađuje upravo to što neki Maisadur ogled što imam posađen, vetar nije oborio skoro ništa. A sa jedne strane je strnjište a sa druge strane soja.
Spašava ga valjda to što je nizak.
 
Diklofen

Vidim da si pisao da su kod vas neki sejali 22.03, nisu poceli jos sa vrsenjem? Kod mene ko je sejao 25.03 je juce poceo da vrsi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh