Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne ozbiljno, o tom hibridu (f50) nije nista pisano, meni ne izgleda lose, hteo sam i ja da probam lg56,65 i kondi ali nemoze da se nabavi za kes u mom kraju
 
I kod nas u ataru ima i lepih a i nikakvih,kod mene na 3 lanca 20% ima oborenog od vetra,icicemo da ga skupljamo kad se ovrse,zalost da se ostavi!
 
Ja sam planirao sutra da krenem i malo pre bio da izvidim situaciju medjutim zelen je dosta.
ovo je najzrelija njiva
fotografija03331.jpg

fotografija03341.jpg

Ako ne budem mogao da izdrzim icicu sutra da napunim jednu prikolicu ili bar da obidjem okolo,jer sam bolestan ako ne krenem medju prvima.
 
Moji su slicni kao ovi sa slika(danas obisao).Mislim da se nece pre 20-og krenuti sa skidanjem...
 
Moj je sejan 4 i 5 aprila.Danas je jedan trebao da pocne se zetvom ali neznam da li su isli.Kad sam bio da obidjem sunc. vidim da u Dolovackom ataru jedan kombajn vrse.
 
Pozdrav svima ima li neko da je sejao konzumne sorte Kolos, gricko, vranac? Kakva je situacija kod njih?
 
Kod nas se cujem krecu prinosi od 500-700 kg po kj..
a cena 44 dinara po isporuci suncokreta,pa kada se bude znala konacna bice doplata
 
Poslednja izmena:
Juče je u našem atru nešto pokošeno.Jedna njiva 800 kg/kj ,druga 1300.vlaga 8i 13%.
 
Ovo je ipak početak,neki su prezreli,neki su blizu sela te ima mnogo pojedenih zrna u glavi...
Ako ne bude neke gluposti od vremena ,neke parcele će dati rekordne prinose.
 
Ja sam danas saznao da je Silos u Kovinu izašao sa cenom od 440e po toni, tj. 52 din po današnjem kursu. Cena franko silos, i definitivno je ta za početak. Ako dođe do probijanja ove cene, na gore, cena će se korigovati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh