Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odkud sad cobanin da kupuje suncokret?Ja sam mislio za Milica da govoris.
Krajem sledece nedelje mislim da ce pojedini da pocnu da skidaju suncokret,rec je o dosta losim suncokretima sa otprilike 600-700kg po lancu prinosa.
 
Poslednja izmena:
ko je na vreme posejao i nahranio suncokret imace lepu zaradu.suncokret ce biti najisplativija kultura ove godine.a za iducu ce da vidimo.ovo sam tvrdio jos zimus....
iducu tipujem na psenicu....
 
Juce cujem da ce cena biti 380e (45din) plus pdv, izvoznici su ugovarali izvoznu cenu od 420e, kada se oduzmu troskovi i njihova zarada, to navodno dodje do te cifre. Samo mi nije jasno ko izvozi suncokret, posto ga uglavnom kupuju domaci preradjivaci.
 
Izvoze, izvoze, i to cak i ulje. Pa u zemlji ima barem pet poznatih uljara, pa su se valjda opametili i sastavili trgovci i ti sto imaju uljare.

@kiraj,
Pa tako gledano, jedino ako je supermen krenuo da sljaka. :osmeh:
 
Ево како је код нас нанео штету ветар од 15-20 минута. Сјебе оно што радиш целе године.

dscn1845-copy.jpg
 
Tesko za skupljanje mi smo prosle godine imali to isto plus grad,e sad jedino ako je u oazama oboreno a ovako slaba vajda.
 
bas steta, dosao je do same vrsidbe i onda propast...
ovako su moji rodjaci iz Botosa prosli predprosle godine, gledao sam snimke kao vrsu u avlijama, pa to je posao za robijase, al nisu dali da propadne nanjivu...
 
Kod nas nema stete,neverovatno...Ja sam mislio da ce sve da razbuca,polovio mi grane od oraha,sljive,oborio paradajz...Ali Hvala Bogu suncokret bez stete,jos jako zelen!
 
Sad dosao sa njive,Neoma junacki izdrzala,al zato komsija nagazio sa Barolom,ima 50% polomljenog,mislim da ce se pokupiti al kuruznim adapterom.
 
Ja vrsem pa vrsem kuruznim...Samo sto kazes mislim da ce istruliti,posto glave leze na zemlji,jbg da popizdis,to je jedino sto se iole drzalo u ataru i gde su se ocekivale kakve takve pare,neda se nesto ova godina..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh