Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je LG opasno obecavao, a onda ga nesto susa smlatila. Neoma kasnije sejana i ne izgleda lose, a ako bi pala malo jaca kisa, to bi bio pun pogodak, jer je tek pre neki dan pocela da cveta.
 
Koliko mu dajete fore za vrsenje?
photo0202.jpg
 
@Kish,

Kao da gledam moje suncokrete. Mada ruku na srce, moji su uglavnom kao ovi tvoji pocetni (ako su tvoji), ima pomalo zelenog i malog lista. Koji je hibrid? Nesto mi izgleda gusto.
 
Po meni 10ak dana.
Neko nepisano pravilo je da od otvaranja glave do zetve treba oko 45 dana.
 
Kratko je to kolega. Citah neki ogled i primeni Reglona, i oni su to radili od 7 dana zavrsenog cvetanja pa sve do 42 dana od kraja cvetanja. Pa zakljucujem da treba malo vise. Mada je vrlo diskutabilna ta granica pocetak-kraj cvetanja.
 
Nije moj,ali se nalazi preko puta od mog kukuruza,pa mi izgleda,kao da ce za koji dan da se radi.
 
LG 56.65 setva 26-og aprila
11rg403.jpg
34ezvcx.jpg
70-80% glava su ove velicine ali najveci problem je malo redji sklop od recimo 45-50.000 po hektaru.Videcemo koliko ce uspeti da nadomesti gresku u podesavanju masine,jednu njivu sam presejao 8 maja i taj je sad u cvetu i pun pcela...Bas cu videti razliku u prinosu i da li sam pogresio sto sam ga presejao,taj je bio kao i ovaj prvi na slikama sto se tice sklopa! Ovaj sa slika izgleda najlepse u tom delu atara!
 
Gotovo sam siguran da nisi pogresio s tom kasnijom setvom. Pratim vec par godina parcele sa suncokretom koje se kasnije poseju, i skoro po pravilu presisaju svaki drugi suncokret.
 
Neoma sejana 10.4 na parceli koju radim prvi put ove godine, malo posnija zemlja i primeti se, ali ima dobar sklop i lepo naliveno zrno



sejano isti dan, ista agrotehnika i djubrivo, ista duz na 300 metara razlike, takodje neoma



 
Lg 56.65 Ovu parcelu bas dugo nisam obilazio jer je dosta daleko_Ovo mi je bila najlosija parcela pod suncokretom ove godine.Sad ne izgleda lose.
fotografija02921.jpg

Jedan clan foruma je doterao 60 kosnica i cini mi se da je oplodnja odlicna.
fotografija02911.jpg

fotografija02901.jpg
 
od danas nema postavljanja slika "cuncukreta" dok ne cujemo za cenu, ako ovako se nastavi dobicemo manje nego za zito..:p
 
sad sam razgovarao sa čovekom koi mi kaže da će u Bavaništu otkupljivati suncokret po 55 din. ako on laže mene i ja lažem vas inače radi se o čoveku koi ima svoje silose i bavi se otkupom
 
da već ima silose ( čobanin )sad sam bio bod Pere liska i on mi je to rekao jer je razgovarao sa njim lično
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh