Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Marko suncokret sa losim sklopom nema prinos pa da su mu glave ko tockovi od traktora.
 
Da, prava rec bi bila losijeg sklopa, a ne loseg. No, videcemo uskoro kad krenemo sa zetvom.
 
Juce mi jedan drugar prica kako ce suncokret biti prepolovljen sa rodom iz razloga sto nije nalijo sredinu glave. Odem ja danas da vidim o cemu se radi kad ono ima takvih glava koje imaju kao crnu fleku u sredini obima 3 cm odprilike. Polomijo sam ja jedno dve tri glave i cini mi se da tu kao da tek zavrsava nalivanjes obzirom da ima bjeljugavu ljuskicu i mleko u njoj. Uplasio me covek kaze to sve sto je crno to je prazno zrno. ja mislim da nije tako vec da tu treba tek da nalije. sta vi kazet?
 
TONA SUNCOKRETA – 416 – 419 EVRA
Budimpešta, 17. juli 2012.
suncok.JPG
Prema zaključenim ugovorima o prodaji, cena suncokreta na berzi u Budimpešti sa isporukom u septembru je 416,35 evra po toni, a u decembru 419,82 evra po toni. Prema informacijama do koje je došao „AgroServis” u Zadružnom savezu Mađarske, ratari u ovoj zemlji očekuju da ove sezone najmanje 420 evra po toni bude prosečna otkupna cena prema analizi zrna (nivo ulja). Cena uljane repice sa isporukom u avgustu je 464,92 evra po toni. Na ovoj berzi, kukuruz u decembru ima zaključenu prodaju po 177,33 evra po toni. Stručnjaci u ovoj zemlji procenjuju da kukuruz u većini regiona još uvek odoleva suši, a takve vesti stižu i iz Francuske i Rumunije.
 
Da ne ureknem ili prizoven neku nepogodu ali ovakav suncokret još od kad radim zemlju nisam imao.U pitanju su Neoma i Adađo.Jako lepe glave na 23,5cm i pune skroz.Nijedno zrno kako sa ruba tako i iz sredine glave nisam našao da nije puno_Očekujem rod dosta bolji nego prošle godine.
Samo da ne čuje zlo.....
 
Juce mi jedan drugar prica kako ce suncokret biti prepolovljen sa rodom iz razloga sto nije nalijo sredinu glave. Odem ja danas da vidim o cemu se radi kad ono ima takvih glava koje imaju kao crnu fleku u sredini obima 3 cm odprilike. Polomijo sam ja jedno dve tri glave i cini mi se da tu kao da tek zavrsava nalivanjes obzirom da ima bjeljugavu ljuskicu i mleko u njoj. Uplasio me covek kaze to sve sto je crno to je prazno zrno. ja mislim da nije tako vec da tu treba tek da nalije. sta vi kazet?
Vrati se 3 stranice u nazad.
Danas sam opet gledao taj suncokret koji je imao braon pecate,i zrna se suse,ostaju suplja,tako da ce to sve da leti napolje iz kombajna.Nisam imao vremena da ulazim dublje u njivu da vidim kakva je situacija.
 
Poslednja izmena:
Pa u cemu je stvar? Jel bolja zemlja na ovom delu njive? Jel ovaj losiji na uzvisenju i okrenut prema zapadu?
 
U temi suša ,neko od članova je rekao da Banaćani treba da seju suncokret.Evo kako oni podnose ovo vreme
LG 56.65

P6280049.JPG


Kondi

P6280048.JPG
 
marko22@ prvi je na uzvisenjima,drugi u doljicama,ova njiva je uz Bojcin je odmah njiva ,i kada ja kazem dodjosima koji dodju da ne vredi arenda vise od 50 evra da se daje oni se naprave pametni pa daju 100evra po jutru i poseju ga na tanjiranje i puknu kao zvecke....Video si izmedju Becmena i Petrovcica,kakva je zemlja ova je ista takva....
 
Obisao suncokrete...dobro popunjene glave,dobro nalivena zrna...Za sad veoma zadovoljan,a videcemo sta ce na kraju reci vaga...

ddchua.jpg


2uzfi9c.jpg


2exne3d.jpg


29kxfn9.jpg
 
@mirmag,

Lepo izgleda. Na koji si razmak sejao, koji hibrid, i jesi li merio mozda precnik glave?
Mogu li se ova zrna i dalje nalivati, ili mislis da je nalivanje gotovo?
 
Nk Adagio,sejan na 21,5
Glave su poprilicno ujednacene,osim tamo gde fali biljaka,pa su vece..nisam merio,ali odokativno oko i malo preko 20cm
Koliko sam video kada sam otvorio zrna,tu vise nema nalivanja...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh