Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako stvari izgledaju sada, za tri nedelje će biti žetva suncokreta.
 
iznenadjenjima nikad kraja,danas obisao par jutara suncokreta adagio,koji nisam gledao od zagrtanja.bio je cist i isprskan i imam sta da vidim.Preplavio ga je DIVLJI SUNCOKRET koji je nikao kasnije i vislji je od njega za metar i mislim da ga je ugusio.a kako ce se skinuti i to malo videcemo...
jeste li ikada patili sa divljim suncokretom u suncokretu!!!!!!!!!!!!!"!
 
Slobo jesi sejao suncokret u monokulturi ili je nikao neki raniji.
Kod nas ima pojedinaca koji su ove godine sejali Adađo a prošle Neomu tako da je pulsar samo prdnuo.
 
142 je boranija za takve stvari...
prosle god. na parceli od 2 kj. suncokreta, nisam je obilazio do pred vrsidbu, kad ono suncokret se nevidi od konoplje. dodjem da vrse, a ona u visini moje glave kad sedim u ZMAJA, neke su bile debele kao ruka. nemajuci iskustva sa tim krenem u redove, 1-2-3 puta mi se zagusi, sreca nisam stavio blinde na bubanj, a bubanj svaki put dole sa gornjih klinova da bih odgusio. zavrsio sam tako sto sam terao po 3 reda 1b i varijator naj malji, prokljnjao sam tih 3,6t sto je rodilo na toj parceli...

ako imas zmaja142, ili seci to ili plato drugu kombajnu...
 
uradice ga valjda class nego mene brine sto tu od suncokreta nece biti zgleda nista,ovaj divlji ga preklopio,glave nekako male ostale...videcemo
 
Imam pitanje jedno,da li pulsar utice na suncokret u presevanju?Proletos sam posejao komsiji 3 jutra Dolbija,lepo je nikao ali je pametnjakovic isao pulsorom,i skroz unistio suncokret,presejao ga je 7.juna,lepo je nikao,i oparan je i okopan,a posle kopanja je jednostavno poceo da nestaje,i sada ga ima samo na uvratini jedno 5 metara..On misli da mu je neko totalisao njivu,i obavesteni su cuvari.Da li ima pulsar veze ?
 
MAISADOUR suncokret će verovatno za nekih tri nedelje biti spreman za žetvu:
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Sejano na 27cm. Predusev kukuruz. Pre kukuruza zaoran stajnjak oko 3 vagona po jutru. Dobio samo 100kg MAP-a po jutru.
Karakteristika MAISADUR suncokreta je da ne rast visok.
 
To je pun pogodak. Nisam stigao jednu njivu da presejem, pa sam ostavio tako. Sada je taj suncokret zbog loseg sklopa najbolji, krupne glave, nema podgorelih listova, zelena biljka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh