Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam čuo da se nudi 400evra/t.
Verujem i ja da će se rane setve skidati pre 1.8.
Neki moj utisak je da su rane setve suncokreta ove godine pun pogodak.
 
Tomo sad si me baš uplašio ,celu noć neću moći da spavam:osmeh:

---------- Poruka napisana u 22:36 ---------- Prethodna poruka je at 22:35 ----------

I kod nas su ranij setve u puno boljoj kondiciji mada i ovaj kasnije sejan sada cveta i obećava ali videćemo dalji razvoj situacije.
 
Za suncokret se i lane pricalo u ovo vreme o nekoj pristojnoj ceni pa ispo corak, boze daj da sad bude dobra cena jer na kukuruzu ma kakva god cena bila para nece biti.
 
Danas sam se jedino njima iskreno obradovao...

24yu834.jpg


igzpcy.jpg


s33eoz.jpg


folxy8.jpg
 
Mirmag vidim da i kod tebe ima ovih braon mrlja na glavama,jutros mi bili zastitari,svratili da vide situaciju na terenu i pitam ih sta je to,kazu da svako zrno iznad kojeg je braon bude prazno.Kod mene toga ima jako puno.
 
Pa ta zrna nisu oprašena.Svako zrno suncokreta se posebno oprašuje i ima svoj cvet.Ukoliko iznad zrna nema tog cveta nema ni oprašivanja i naravno da će takva zrna biti prazna.
 
Sam si rekao u svom postu na predhodnoj strani da i pored tih mrlja je zrno zdravo.Zastitare ja odavno vise ne slusam...koliko sam zagledao glave izgledaju ok i dobro naliveniih zrna...
 
Poslednja izmena:
Diklofen ima cvet ali je braon boje,nije zelenkast kao ovi ostali.
Ja sam sinoc gledao i normalno izgleda zrno,ali otkud znam da li ce do zetve takav da ostane ili ce da propadne to zrno.
Svake godine se nesto novo pojavi,nikad nisi nacisto sta ce da mu bude.
 
Mirmag suncukret ti je vrh pu,pu,pu da ga ne ureknemo,kod mene nema ovako krupne glavice kanda sam ga malko pogusto posejao,a u pitanju je neoma i sejana na 20-21cm!A imam 2kj koja sam 7.maja presejavao jel mi nije svega 50%niklo taj sad cveta i kako mi izgleda bolji ce biti od ovoga sto je 4.aprila sejan!
 
LG 56.35 sejan 5.maja
077.jpg

079.jpg

Ovde je samo sa kraja malo veci razmak posto je pored Lg 56.55,pa da vidim razliku :osmeh: A njega nisam slikao posto mi se ispraznio tel.
080.jpg

Neoma sejana 6.Aprila
091.jpg

092.jpg

102.jpg

103.jpg

Ova mi deluje da ce da se skida polovinom Avgusta?:sta:
 
Jel probao neko da seje suncokret zitnom sejalicom ??...video sam ovde po italiji i ima bas velike glave a bez navodnjavanja pa reko posto moze kod njih sto nebi moglo i kod nas....pozdrav..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh