Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lg 56.65

rmqszs.jpg


NK Adagio

szu874.jpg

nq3bjp.jpg


Barolo RO

2vt1xn9.jpg
 
Koliko znam,tolika visina kod suncokreta,uopste nije neka bogzna kakva prednost.
Zapravo i jeste,prvi popada kad dune malo jaci vetar.

Da me neko ne shvati pogresno,ali...pored svih stranih semenskih kuca i nasviranih hibrida od istih,kad cujem da neko jos uvek seje ns suncokret....
nisam rekao da je visina prednost ,vec sam hteo da kazem da mislim da je s obzirom na datum setve i vremenske uslove u dobrom stanju.a neznam sta si hteo da kazes u vezi u vezi sejanja domacih hibrida ,ja nesejem nista strano (ni kukuruz ni suncokret,psenicu)i tako ce da bude i u buduce,i niko ne moze da me ubedi da su strani bolji.a poruka za Ddragana mislim da je ipak rano da se kaze da je los ili dobar i nema ljutnje nek rodi kao prosle godine i bicu zadovoljan.
 
Ništa ta cena ne znači sada.Videćemo kako bude kod mađara u vreme kad mi kosimo(oni ostavljaju oko 300.000 ha na čuvanje a mi ništa).Daju nam toliko da se izvoznicima ne isplati da izvoze a uvoznicima da uvoze.
Tako da sav naš suncokret na ovaj ili onaj način ostaje kod naših uljara.
 
LG 56.65 tek otvorio glave,pcelice rade svoj posao evo neka slika
2e0mpep.jpg
ovde ima pcela i Diabrotica koja pase cvet,posto kukuruz pored jos ne izbacuje metlicu-svilu usresredila se na suncokret
w1s7xv.jpg
 
Ako nas udostoje sa bar realnom cenom izgleda da će nas jedino suncokret obradovati.I kod mene na podrivanom je suncokret odličan.
 
Sinoc sam bio sa jednim otkupljivacem,malo slavili posto je zavrsen juce otkup psenice i kazu da cena suncokreta ispod 38 din nece biti.
 
Gospodine Kish pa ovde se nemože ni zec sakriti, a ne Vi zbog radi sebe kao u onim kukuruzima gde čučite.
 
Danas bio u delu atara gde imamo dosta suncokreta .Svi su sejani krajem aprila i sada su u punom cvetu.Solidno podnose ovu toplotu za razliku od kukuruza.

P6170042.JPG


P6170046.JPG



Oprašivači, prisutni u velikom broju.

P6170043.JPG
 
LG 56.65 dosta dobro izgleda

Ove braon mrlje do ovih godina nisam primetio da ima,ali i ispod toga je zdravo zrno

Mislim da ce neki suncokreti pre 1.08 da se vrsu.
 
Poslednja izmena:
Ljudi kanda cemo se ove godine opariti jedino na suncokretu zvao me gazda jedne zadruge i vrbuje me da mu predam suncokret kaze bice od 45-50din kg i da ga ispod toga nedam nikom kaze vrlo je moguce da dostigne cak i cenu od 500evra po toni!Dok me je ubedjivao da ce kod njega biti najjaca cena u gradu samo mi je kroz glavu proslo "iz tvoih usta u bozije usi"!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh