Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedna kutija tog sapuna kosta oko 180-190 din u farbarama, ali neznam kako ga razmutiti, da li sa vrelom vodom u neku kofu ili? Sapun je na oko najslicniji tovatnoj masti.
 
Procitaj zadnju recenicu

Na području Sente, tokom sedamdesetih i osamdesetih godina prošloga veka, uspešno je korišćen repelent - kalijev sapun 2%, u obliku paste. Teže je rastvorljiv u hladnoj, te je pre tretiranja rastvaran u toploj vodi. Tretirani s samo ivični delovi parcela, a u slučaju jačih padavina, tretiranje je ponavljano. Na tim površinama šteta od divljači nije bilo a, takode, ni fitotoksičnih pojava na mladim biljkama.
 
Ja ću sutra probati pa šta bude.Rastvoriću 4kg na 200 litara i raditi samo 2metra širine oko njiva.Napad je toliki da to još nisam video.
 
Ratko nismo se razumeli tj ja sam se loše izrazio,hteo sam pitat da li je neko radio pa iz prakse zna.
Pošto moj još nije posejan javljajte kako ste prošli .Čujem i kod nas se dosta žale.
 
Sad mi opet nesto nije jasno,kaze teze se rastvara u hladnoj vodi,pa gde da se nadje toliko vruce vode za celu prskalicu.Ili se u odradjenu kolicinu vruce vode razmuti pa se doda hladna????
 
4kg na 200lit je puno?
Koliko ti obodnih brazda mozes sa tom kolicinom vode ospricati?
Razmutis u vrucu,pa ga sipas u prskalicu/hladnu!
 
Daj boze da to obodno pomogne,oni kako jedu sa strane tako i iznutra.U zadnje vreme se ni od traktora ne plase nesto puno,par puta mi se desilo bas ovog proleca da tek kad dodje traktor na par metara od zeca skoci i pobegne.
 
Ja sam radio sa kalijevim sapunom i to sam na prskalicu rastopio oko 10kg i prskao u trake suncukret sav je bio u peni dva dana ga nije dirao zec,a posle toga katastrofa navalili ko da sam ga zasecerio.A imam prijatelja u Liparu i on covek vec par godina koristi bohor za ves kaze nece zec ni preko njive da mu predje kada snjim poprska mirise pola atara u selu ga svi zezali a sada kaze njih dosta koristi njegovu tehniku.Ja sam i petarde bacao,pucao iz puske dzaba ode na drugi kraj njive i nastavi da brsti,pa sam i lovacke pse izvodio da ih vitlaju po njivi i oni su jadni odustajali od jurnjave koliko te gamadi ima kada se navade na suncokret.E sada jos jedna moja muka sejao sam suncokret 05.04 i pocnem sa 4cm dubine i na pola setve otac uzme i podubi na 5-6cm i sad onaj sto je plice sejan vec sav na redove od pre dva dana,a ova druga polovina sto je isla dublje po gde koji nikao.Sta da radim da ga presejavam ili da cekam jos malo bojim se da nece nici da je vec izgubio snagu,a radi se o Sigentinoj Naomi?
 
Kod mene je neoma posejana na 8cm i sva je izbila.Kod suncokreta ne može biti tih problema.To je kod kukuruza problem.
Cicimoric opraćeš je bez problema.Ja sinoć našao u podrumu kalijev sapun.Mi smo ga koristili posle poplave za pranje zidova od mulja.
Pa tamo piše 2%.To mu dođe na 200litara vode 2kg.Prskaću samo oko njive kružno sa srednjim delom prskalice tj.2metra.
 
Suncokret ogled LG sam posejao i vuko se sa dubinskim prskanjem i suncokret niko... Moraću motiku da oštrim.
Sreća pa je ogled manje od pola jutra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh