Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ Farmer II Kada si video da prskaju suncokret sa Rezonom? Rezon se koristi u suncokretu posle setve a pre nicanja suncokreta. U kukuruzu moze da se koristi do faze treceg lista kukuruza. Zato me intersesuje, kada si video da prskaju suncokret sa Rezonom?
Inace Rezon ima aktivnu materiju Terbutilazin i pripada grupi triazina. To je nekadasnji herbicid Radazin (proizvodila Radonja Sisak), starije generacije se toga secaju i mnogi su ga poistovecivali sa Atrazinom..
 
Može se samo poistovetiti ali nikako to nije isto.Ipak je ,bar po meni,atrazin bio mnogo efikasniji.
 
Naravno da je Atrazin bio efikasniji, ali mnogi su ne obracajuci paznju pomislili da je Radazin isto sto i Atrazin. I Atrazin se nije mogao primenjivati u suncokretu i naravno Atrazin se vise ne proizvodi....
 
Lik je prskao suncokret visine sigurno 10-15 cm i pobacao flase od tog rezona na medju, ja kad sam prolazio pored te njive stao sam namerno da vidim kakav je to herbicid, mislio sam da je pulsar, ali nije...tako sam i saznao za rezon.
 
@ Farmer II Ukoliko se suncokret ne osusi, to je pozitivno iskustvo jer nigde ne pise da se Rezon moze koristiti u suncokretu posle nicanja. Za kukuruz pise da se moze prskati do treceg lista, ali ne i za suncokret.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Evo danas zavrsio neke njive koje nisu imale u pocetku trave ali sada kukuruzar i muvar krenuli.Zato je kletoks tu da ih zaustavi.
69hlqs.jpg
2z5ivd4.jpg
2hofs0n.jpg
 
E pozdrav ljudi ,imam dva pitanja,
Imam suncokret Barolo Ro ima 3 lista i udario muvar i malo sirka ,pa me zanima kojim herbicidom mogu to da resim?
I da li ''NS Sremac" moze da se prska istim herbicidom?
 
Evo ja slikao sad pre pola sata jednu njivu najblizu kuci ne mogu da verujem koliki je izasao za nepuni 7 dana.vislji je od governala bicikle kojom sam isao da obidjem njivu.Inace je sorta Neoma.
2ynnz4p.jpg
rkbitk.jpg
 
Ja sam posejao Adagio hibrid,Niko je prelepo isprsko sam ga(fuzilejdom) i sav sirak je nestao,Cista njiva,ali Odem pre 2 dana na njivu i vidim dve zadnje vrste Zute,i nema da fali Komsija izgleda prskao kukuruz po vetru pa se prebacilo kod mene,2 vrste svaka biljka i jos 2 vrste onako kako koja,Vrste su dugace po 600 metara,pa sad nije bas malo.Dali ce se izvuci?
 
Žalio mi se jedan prijatelj, pre neki dan je išao da razbaca KAN ciklonom na suncokret, dok su stigli na drugi kraj njive od 10kj, one prve brazde su potpuno klonule. Ne znam koliko ima listova a ni količinu KANa. Da li će preživeti?
 
Žalio mi se jedan prijatelj, pre neki dan je išao da razbaca KAN ciklonom na suncokret, dok su stigli na drugi kraj njive od 10kj, one prve brazde su potpuno klonule. Ne znam koliko ima listova a ni količinu KANa. Da li će preživeti?

ne mogu da verujem kakve gluposti sve ljudi neće izmisliti.
 
Kan-om se ne prehranjuje preko lista jer ima kreca u sebi(kalcijuma) pa on hoce da pregori listove biljkama.Da ste isli An-om onda ne bi bilo problema.Nisam imao takva iskustva pa ne znam da li ce preziveti,ali ako padne kisa u skorije vreme nece biti problema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh