Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je drugi par stalnih listova koliko ja vidim.Pravo vreme za primenu Pulsara ali trave izgleda nema?
 
Evo gde je ima u izobilju i danas je radjen Kletoks 3l na 2 hektara sa 300l vode.Valjda ce da ubije pirevinu sa tom dozom od litar na 100l vode.
x6lef9.jpg
4qpjl5.jpg
 
Pozdrav kolege paori , imam jedno pitanje (nisam imao vremena da citam celu temu a ako se ponavlja sorry admini).
Dobio sam na ime proslogodisnje stete od vode seme suncokreta ''Sremac" pa me zanima kakva iskustva imate sa ovim hibridom?
Hvala unapred ...
 
Nadam se da će pobediti grudve zemlje.Počeo da se probija.Sejan je na tanjiranom tulajištu 4.V
P5040017.JPG

Jedna zanimljiva slika "Samorast kukuruza".Na ovom delu parcele nismo mogli jesenas ni ručno da oberemo kukuruz .Posle tarupiranja rasulo se zrno i sad niče.Njemu ništa nesmeta.
P5040012.JPG
 
NA jednoj njivi imam sličnu situaciju, tj zaoran kukuruz i sadašnji usev suncokret, i na toj njivi su hrčkovi i zečevi napravili priličnu štetu, morali da dosejavamo. Smatram da je glavni razlog taj zaoran kukuruz.:udri:
 
Pozdrav svima,

hteo bih ove godine da doselim svojih 10ak košnica na suncokret. Ukoliko ima zainteresovanih da me ugoste na svojoj parceli :) molim da mi pošalju pp ili email pa da se dogovorimo.

Pozdrav i živeli :ppozdrav: :osmeh:
 
Pozdrav svima,

hteo bih ove godine da doselim svojih 10ak košnica na suncokret. Ukoliko ima zainteresovanih da me ugoste na svojoj parceli :) molim da mi pošalju pp ili email pa da se dogovorimo.

Pozdrav i živeli :ppozdrav: :osmeh:

Koliko sledi kg. meda?:osmeh: Koliko cine dobro po suncokretu postoji i jedna losa strana sto onu parcelu vise nema sanse da se obilazi.
Tako da ja apsolutno nisam za to. Prosle god. naiso jedan magarac i postavio kosnice niti je pitao nekog niti nista, ko da je u pitanju bilo njegovo dvoriste. Tako da vise nisam mogao prici parceli do zetve.
 
Med nije problem naravno, a ni litra rakije, čisto radi dobrih odnosa :ppozdrav:. Postavljanje košnica bez pitanja vlasnika nije u redu zato me i interesuje jel ima neko raspoložen. Simbioza pčelara i ratara je bitna jer su prinosi na parcelama znatno veći tamo gde su košnice postavljene nego na parcelama gde nisu :osmeh:, čak i do 40%.

Živeli :ppozdrav:
 
Danas oprskan "samonikli kukuruz", na parceli koja je zasejana suncokretom na tanjiranom zemljištu.Fali jedno 20 % od željenog sklopa.
P5140028.JPG
 
ja biih imao jedno pitanje, ove godine prvi put sam sejao suncokret, i u toj njivi ima ostruge zaista mnogo, a posto je ostruga sirokolisna kao i suncokret da li zna neko od vas mozda kojih herbicidom bih mogao da suzbijem taj korov?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh