Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moje iskustvo sa folijarnom prihranom je negativno. Prosle god. sam probao na jednoj parceli u soji i nisam imao ni malo bolji rod nego kod ostalih, mada je agrotehnika bila ista s tim da na toj parceli folijarna je bila u plusu.
Tako da vestacko djubrivo je zakon. A to sto dobije usev boju nakon folijarnog to je samo privremeno i ja smatram da je to prolazno i samo bacanje para.
 
Ja folijarno idem samo na voćnjaku oko 15 puta godišnje (svako prskanje) .Poznaje se.
U ratarstvu gde sam odradio jednom ili dva puta folijarnu prihranu nikakav rod bolji nije bio nego na ostalim parcelama.Više ne bacam pare!
No to je moje mišljenje za folijarnu ishranu u ratarstvu.
 
Ja folijarno idem samo na voćnjaku oko 15 puta godišnje (svako prskanje) .Poznaje se.
U ratarstvu gde sam odradio jednom ili dva puta folijarnu prihranu nikakav rod bolji nije bio nego na ostalim parcelama.Više ne bacam pare!
No to je moje mišljenje za folijarnu ishranu u ratarstvu.

Verovatno i suncokret, soja,kukuruz ako bi se prskali folijarnom 15 puta do skidanja onda bi dali neki bolji prinos (ako)!!
 
Moguće ,ali ovo što ljudi rade, jednom ubace 2 kila praška i kažu prihranili usev!
Po meni bacanje para.
Danas obišao suncokret i izgleda odlično(nisam se nadao).Barolo za nijansu lepši od neome,sejani u isti dan.
 
Evo još koja slika kako je suncokret izgledao na toj parceli gde sam radio sa Goalom posle nicanja.
241lbtt.jpg

330bpzk.jpg

wwc27a.jpg
 
jel zna neko koliko ce biti pocetna cena suncokreta ove godine? koliko nude na zeleno?
 
Moze, u ranim fazama razvoja suncokreta. U svakom slucaju, suncokret malo boluje, ali se sigurno oporavi. Puno bolja varijanta je setva IMI hibrida, prskas sa Pulsarom 40 i mirno spavas.
 
@talianu izvini nisam video a čini mi se da si mene pitao koliki je bio suncokret kada sam ga prskao Goalom, prskan je posle nicanja u fazi između dva i četiri prava lista, nemoj računati kotiledone listove ali moraš imati jako srce jer prizor nije ni malo lep deset do petnaest dana dok suncokret nekrene ali zato posle popizdi i ode gore ali trenutno povedi računa ako misliš da ga radiš i o temperaturi koja je niska i ne preporučuje se tretman skoro nikakvih herbicida.
 
Juče obilazio suncokret, jako je lepo niko sejan 09.04 ima dva para po dva lista, i tera treći par... Ima malo da su ga zečevi jeli, al nije strašno.... A jutroš mi bio jedan prijatelj da trazi semenski kukuruz, kaže zečevi mu pojeli 80% i mora da presejava...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh