Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Suncokret Dolbi sejan 01.04. slikan 19 dan, 90% nikao.
330e5v5.jpg

2ufsj10.jpg
 
Gotova setva suncokreta na 50 kj ...a hibridi su od LG 56.65 srednje kasni,56.35 srednje rani, i Syngenta Kondi i Delfi sve tretirano cruserom
 
ma ja sam video goal resi to sa pola doze
i posle protiv sirka i nema brige samo ako nema puno cicka..e tu onda samo i jedino motikan i pomaze
 
Ma cicak nema,samo prvi redovi do levog razora ali ima kupinjara koji je vec velik i ima poponca a od travnih kukuruzar i pirevina.
Goal pirevinu i poponac ce da skine...a za kupinjak moracu da se konsultujem...mada to je dosta zilav koren i duboko spusta koren...raspitacu se! Samo jezivo njiva izgleda nakon tretiranje goalom ali suncokret se povrati ...izgleda kao da je sve sprzeno...mada to se radi kada suncokret ima prvi par pravih listova dobro razvijen, ne sada kada su to samo kotiledoni
 
pfuuuu...pre 9 dana posejao suncokret, danas pregledao, kad on ni klicu nije pustio...suvo...
druga njiva, isti dan sejao i spremao - izbija polako.
 
Ovako je to bilo jednom kod mene kada sam uzeo zemlju u zakup prvi put i morao sam sejati suncokret i po preporuci posle nicanja od dva do četiri stalna lista išao sa Goal-om i efekat je bio izuzetan što se da videi po slikama jer su rađene samo trake i na jednoj jedan red je omašen i vidite razliku očiglednu ali verujte za ovo treba jako srce uraditi a na kraju imao sam odličan rod nemogu se setiti to sam radio pre oko osam godina, a što se tiče doze mogu se raspitati tačno ali mislim da je bila nešto više od olovine normalne što ide pre nicanja.
Nešto mi ne ide sa slikama videćemo sutra šta je.
http://www.dodaj.rs/f/p/HE/1upt21v2/im000420resize.jpg
 
Nešto mi ne ide od ruke sa ovim slikama.
2m2tkrp.jpg

2hdpa4x.jpg

2ype05w.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh