Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada je najkasniji rok za setvu LG 56.65 i ako je tretiran cruiserom,da li treba jos i furadan?
 
Danas pojesana neoma na 18 jutara, međuredni razmak 23,9cm... I to je to što se tiče suncokreta kod nas ovu godinu...
 
eu0ugz.jpg
 
setvom na 22cm posejećeš oko 65.000 biljaka/ha.
neko tu nešto nije dobro obračunao.
ti si posejao 66500 biljaka po ha ako računamo u dlaku.
 
Sklop u BERBI.Nepostoji 100% klijavost,a nesto i za zeceve:haha:Inace poruka je za Roberta i preporuka da sto pre poseje zato sto je srednje kasni a prosle godine je meni bas kasnijo.I probaj ako vec nisi 35-cu.
 
Juce sam posejao 6 jutara suncokreta AS i Barolo.AS sam dobio za 1 jutro na probu da vidimo kakav ce biti. :osmeh: Sutra nastavak ako ne padne :kisa:
 
Ovih dana peglano punom parom,posejao 50kj suncokreta Barolo RM na 23,5,i pionira F50 3kj na nagovor prezentatora da vidim o cemu je rec.
 
to je prskanje posle setve pre nicanja,posle toga je potrebno da pada kisa da bih ga unela u zemlju i da mlade neiznikle korove suzbije, posle prskanja treba da pada kisa da bih ga unela u zemlju sto se i dogodilo...:D
ama nisam malouman znam sta si radio odreagovao na izraz "dubinsko" jer prskanje ne moze da se izvede dubinski vec samo povrsinski
 
zdravo svima, ja nisam sejao suncokret do ove godine, aLi ispalo neplanirano 1.5 ha, pola orano jesenas a pola pre nekoliko da sam proso 2 puta tanjiracom otisla je skoro 15-20 cm u dubinu isitnila je samo tako, i sejacu barolo ro, pa videcemo bas kako ce se pokazati...

@ b_a_t_a

AS hibridi jer suncokret za ogled ili? nisam znao da i oni imaju suncokret?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh