Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja neznam šta vi imate protiv pionner hibrida suncokreta :sta:

Mi smo sejali pre par godina A30 i bilo je 22 metera po kj... Drugar je prošle godine imao ogled Pioneera i mislim da nijedan nije bio ispod 3,5 t/ha, a ubedljivo mu je bio najbolji F50 negde oko 4,2 t/ha...

Mi smo prošle godine sejali KWS Barolo RO, a ove godine ćemo Syngentinu Neomu...

A možda i posejemo neki Pionner pošto još nismo definisali ukupnu setvenu strukturu...
 
Danas mi stiglo seme suncokreta ZP Albatre, sejem ga na 1ha a ostalo sejem Syngenta Delfi...Za vikend krece setva ako Bog da
 
Ja posejao u subotu singentin hibrid Neoma oko 3 hektara i planiram jos 3 za ovaj vikend.Sejao na 26cm u redu a redovi na 70cm.Valjda ce biti dobro.
 
@srdjuanzorz
to je malo ređe, nje treba oko 60000 biljaka po ha a ti si sa tim razmakom isejao oko 55000
 
Ja se juce idealno uklopio sa jednom vrecom od 150000 zrna LG 56.65 za 2,5ha...posejano 2,5 uz dodavanje male kolicine starog semena,taman da istera novo...sejano na 21,5cm. Sutra prskanje...
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam koristio Dual gold koji je za semenske uskolisne trave i neke sirokolisne a sigurno nece ostetiti suncokret.Ove zime covek koji je bio na predavanjima o fitotoksicnim otrovima je rekao da u Americi acetohlor je zabranjen u suncokretu a kod nas ga svi reklamiraju da moze.To je politika kojom prodaju vise sredstva a sta ih briga za nas i nase useve.
 
U temi suncokret 2010 ima par postova o tim suncokretima koji su spaljeni načisto, rečeno da su tretirani terbisom i afalonom, a ne acetohlorom, mada sad...ko zna.
moz-screenshot.png
A prometrina nema više u prodaji. Raspitaću se za taj dual, mada je on više za uskolisne.
 
Ja sam prosle godine isao kombinaciju ACETOHLOR i AFALON a posle protiv sirka SELEKT bilo super.Ove godine cu probati GARDOPRIM,sa njim nisam nikad radio pa ako neko jeste moze neki komentar ili savet.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh