Sumarstvo

Poslednja slika, sta je ovo na sredini? kao da je nesto za rol bale :osmeh:.
 
Stroj za povezivanje drva gledo sad u katalogu naslažu drva i izvoze na hidruliku van cjepanice
Noviteta brdo u katalogu sad radi krpan i prikolice šumske za drva
 
Oke... jel moze neko da mi skicira princip rada lamele na vitlu? treba mi za nesto drugo ali me znima konstrukcija, znam da ide preko navoja, tu idu i lezajevi itd. , u glavi imam predstavu ali me zanima konkretno...
 
Ne ide preko navoja nego preko tri klina i 2 sajbe sa urezima se sire prilikom zakretanja i pritiscu dobos na lancanik na kom je dal zalijepljena il nitovana lamela. Princip krpana. Ako je nesto nejasno pitaj.

lancanik i lamela

22125841.jpg


i daljini je mehanizam sirenja sa tri ureza i klinovi

22125845.jpg


22226959.jpg


slike sam pozajmio sa hr foruma a vitlo je tajfun 3 tone za tome vinkovica ali je princip identican krpanu.
 
Bio sam ubedjen da sam postavio taj link sa bas tim tekstom. De mu bese pamet? Dobar materijal je imao, ali izgleda nikad nije video neku konstrukciju.
 
Drugari, kada vitlo ima reduktor, pa brzina namotavanja sajle je 0,63-1,19m/s, sta to znaci u praksi?? Radi se o vitlu Tajfun EGV 35 A, zadovoljstvo kosta 1600e...
Da li ima rucicu kojom se regulise brzina namotavanja sajle ili to zavisi od brzine kardana??
screenshot_134.jpg
 
Brzina namotavanja sajle zavisi od precnika bubnja, kada je sajla odmotana do kraja i pocne se vuci trupac brzina sajle je najmanja, znaci 0,63 m/s, kako se namotava sajla precnik bubnja se povecava tako se povecava i brzina namotavanja sajle.
 
Drugari, kada vitlo ima reduktor, pa brzina namotavanja sajle je 0,63-1,19m/s, sta to znaci u praksi?? Radi se o vitlu Tajfun EGV 35 A, zadovoljstvo kosta 1600e...
Da li ima rucicu kojom se regulise brzina namotavanja sajle ili to zavisi od brzine kardana??
Ovo vitlo koje si postavio nema reduktor i koliko vidim bas je brzo. Te traktore sto pise da je za njih (15-35ks) ima da gusi i sa manjim teretima. Tajfunovo vitlo od 5,5 t ima reduktor.
 
Brzina namotavanja sajle zavisi od precnika bubnja, kada je sajla odmotana do kraja i pocne se vuci trupac brzina sajle je najmanja, znaci 0,63 m/s, kako se namotava sajla precnik bubnja se povecava tako se povecava i brzina namotavanja sajle.
Hvala za info...


Ovo vitlo koje si postavio nema reduktor i koliko vidim bas je brzo. Te traktore sto pise da je za njih (15-35ks) ima da gusi i sa manjim teretima. Tajfunovo vitlo od 5,5 t ima reduktor.

Malo sam ja pobrkao pojmove... Vjerovatno ce neka inverzija sa reduktorom ici... Na ovom snimku mi se ne cini da je prebrzo, ali nije ni neki los teren...
 
Bolje uzet malo jače vitlo lakše će radit traktor.
Mi smo na fergu stavili krpana 5 tona radi super al ga diže.
Jače vitlo i ne guši toliko traktor a susjed ima krpana 4 i malo je već drukčije.
 
Sta lupas? Fergo i krpan 5 ne mogu nikako. Prebrzo izlazno vreteno a preslab i prelagan traktor. Ako krpan ne gusi fergu onda ti ne sajlas drva nego granje. I koja ti je logika da jace vitlo manje gusi traktor??? Sve je svodi na izlazno vreteno i prenosni odnos na samom vitlu. A krpan je medju brzim vitlima.


Evo cist primjer koliko je fergo nejak za ova vitla. A vozi jedno "DRVCE".

Evo ovdje se vidi koliko je krpan i fergo u kombinaciji brz.


Ovo je prava brzina sajlanja. Sve preko ovog je glupost. Ne mozes pratit sajlu, raskidas traktor itd itd.

 
Koji traktor je u planu sa ovim vitlom?

Ursus C 360 i Tomo Vinkovic... S tim da ja nemam potrebe izvlaciti kompletan balvan odmah, vec moze iz par djelova...
[video]http://www.mojvideo.com/video-vitlo-tomo-vinkovic/725515b5ce1372eff19e[/video]

Ne radimo puno drva, 200-300m godisnje, zato sam mjerkao ovo vitlo... Sta znam, ukusi, reakcije, zadovoljstvo korisnika je razlicito... Meni se Tajfun svidio na prvu, nacin izrade, 3 lamele a jos imam servis i dijelove na "kucnom pragu"...
 
Ako ce ursus da radi sa vitlom onda nemas brige o prenosnom odnosu jer ursus moze vrtit vreteno preko mjenjaca. Komsija radi sa zetorom 4911 i krpanom peticom. Preko motora je prebrzo i dosta cima motor, a preko mjenjaca u 2 brzini mu je taman. Snage na pretek a brzina sajlanja idealna.
 
Aj landini bolje se ne javljaj ti ćeš da mi rečeš a ja ga imam kući i vukao sam .
Radi na njega ko od šale a diže i debele bez po muke digne prvi kraj metar.
Ti nisi još vidio vitlo uživo a kamo radio s njime da nema youtubea ne bi znao savjetovati.
Je al nez bolje ti uzet malo jače vitlo bar ono od 4,5 tone tajfunovo
Gledao ih neki dan na sajmu opreme koliko hoćeš samo ko to može platiti
 
Imas li ti kakav pravi argument ili samo znas pisati po forumu kako niko nista ne zna i kako je tvoje najbolje?
Bez veze se blamiras. Ako si vec toliki kadar sa tim svojim fergom, snimi nam nekad video da svi vidimo sta samo tvoj fergo moze da izvuce.
 
Nemam nekog iskustva ali sto sam vidjao je to da dobro jako vitlo (rucne izrade) ugasi 558 u vitlanju doobrih drva.Kad njega gasi ne znam kakva drva moze 533-539 izvitlati.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Aj landini bolje se ne javljaj ti ćeš da mi rečeš a ja ga imam kući i vukao sam .
Radi na njega ko od šale a diže i debele bez po muke digne prvi kraj metar.
Ti nisi još vidio vitlo uživo a kamo radio s njime da nema youtubea ne bi znao savjetovati.
Je al nez bolje ti uzet malo jače vitlo bar ono od 4,5 tone tajfunovo
Gledao ih neki dan na sajmu opreme koliko hoćeš samo ko to može platiti
A šta kažeš na herkulesovo vitlo ja je imam.
Skoro sva ova oprema koja se vidja ovde na forumu spada u amaterske ali služe uz malo više muke.
Prava stvar je LKT 80,81 ili još bolje Tinberjack 208,215,360 sa automackim menjačem.
Nekada sam ih vozio u Srbija Šume dok nisu rasprodali svu mehanizaciju i ostavili buldožere za probijanje šumskih puteva i lade nive.
 
Nazad
Vrh