Sumarstvo

Meni se ne nimalo ne svidjaju pravljena vitla bez lamele i bez dobre sidrene daske
Cisto sumnjam da se za 1100 eura koliko kosta Krpan5 moze napraviti isto tako funkcionalno vitlo.
 
Poslednja izmena:
Prvo i osnovno nemaju matrijal ko krpan , oni rade s hardoxom tako da .
Neki ručni rad je samo poguban ali nekom odradi posao.
Ja s krpanokm nemogu biti zadovoljniji od kvalitete jačine.
Samo prikačiš i radiš ništa se ne lomi.
 
Moje je,i traktor.Ima i sistem za pakovanje sajle, a 70% traktor radi na ler. Jedino mi se ne svidja sto se ukljucuje na kandzastu spojnicu pa mora uvek da radi kvacilo. Kroz dobos ide osovina od 50 mm, prosle god sam je upreo pa pravio novu. A ako nekog interesuje ovo za pakovanje sajle da postavim slike sutra
 
Prvo i osnovno nemaju matrijal ko krpan , oni rade s hardoxom tako da .
Neki ručni rad je samo poguban ali nekom odradi posao.
Ja s krpanokm nemogu biti zadovoljniji od kvalitete jačine.
Samo prikačiš i radiš ništa se ne lomi.
Krpan je za "amatere". U "profesionalnom" sumarstvu nema sta da trazi. Ako toliko vjerujes krpanu sta bi bilo kad bi gvozdenovo vitlo probo. Ti bi se upiskio :haha:

Konkretno pisem za tvog krpana 577, Sa onim EH se nisam susreto. Al rucka ili spaga jesam.
 
Obecane slike
J70Nr0z.jpg
[/URL][/IMG]
x2A2raQ.jpg
[/URL][/IMG]
02gGnkt.jpg
[/URL][/IMG]
XM7VaU3.jpg
[/URL][/IMG]
 
Deluje jako i dobro napravljeno. Jedino mi se cini da mu je osovina za dobos nesto tanja nego sto bi trebala da bude i izgleda da je i on zeznuo slaganje sajle. Mada kad je vec napravio dobos na iskljucivanje komotno je mogo da ubaci i neku lamelu za svaki slucaj.
 
imam ja to lamelno vitlo isto na ursuzu,imam i dasku za njega , fino radi... bice na prodaju ako si zainteresovan...
 
Krpan je za "amatere". U "profesionalnom" sumarstvu nema sta da trazi. Ako toliko vjerujes krpanu sta bi bilo kad bi gvozdenovo vitlo probo. Ti bi se upiskio :haha:

Konkretno pisem za tvog krpana 577, Sa onim EH se nisam susreto. Al rucka ili spaga jesam.

Ne ti bi se upiškiokad bi znao štp sve krpan proizvodi ali nisi vaspitan da znaš takve stvari previše je to za tebe kolega.
http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/vitlo-krpan-2-x-10-eh-dvobubanjsko-oglas-7119980
Malo si pogledaj šta sve ima pa onda baljezgaj a nemaš pojma.
 
Upravo sam sasvim slucajno naleteo na nesto zanimljivo: https://www.youtube.com/watch?v=A9h-25BSIAg

Odradio covek ovo vitlo samo tako. Narocito mi se svidja sto je polugu za lamelu izveo da mu bude pod ruku, a isto i za kocnicu. Kod onog iz Kraljeva nikako ne mogu da svarim sto stavlja te poluge sa spoljne strane pa kad sedis u traktoru treba da se ispruzis ceo preko lancanika i dobosa da bi potego polugu. Mislim da bi se posle par izvitlana stabla usinuo. Ovaj je to bas fino resio.
 
Jesam ti lijepo nap da sa ovim EH se nisam susreto. Ono vitlo kod tebe tj obicna petica je smece od vitla za one koji se profesionalno bave sumarstvom. Slabo se sidre, koturaca izlazi previsoko pa propinje trakotor, ima prebrz prenos, nema slagac sajle, nema zubi da uklopi kad strafas za vitlom nego na kocnicu naspanujes a ta ista kocnica sluzi kad "trkacu" pustas sajlu a to nije bas bajno rjesenje. Za one koji rade maksimalno 50kubika godisnje je dobro vitlo ali za prave profesionalce nije nizasta. Radio sam sa krpanom od 5 tona rucka i 5.5 tona na spage ako se ne varam. Sasvim solidno ali nista specijalno. A ti nemoj da kacas vitla koja kostaju vise od tvoje raspadnute sedmice :osmeh: i pises kako je to roba. Pricaj o onom kojeg imas i o kojem ja pricam, tj o krpanu petici. A gvozdenovo vitlo od 4 tone pojede krpana 5 do podne sajlanja i strafanja.
 
Jesam ti lijepo nap da sa ovim EH se nisam susreto. Ono vitlo kod tebe tj obicna petica je smece od vitla za one koji se profesionalno bave sumarstvom. Slabo se sidre, koturaca izlazi previsoko pa propinje trakotor, ima prebrz prenos, nema slagac sajle, nema zubi da uklopi kad strafas za vitlom nego na kocnicu naspanujes a ta ista kocnica sluzi kad "trkacu" pustas sajlu a to nije bas bajno rjesenje. Za one koji rade maksimalno 50kubika godisnje je dobro vitlo ali za prave profesionalce nije nizasta. Radio sam sa krpanom od 5 tona rucka i 5.5 tona na spage ako se ne varam. Sasvim solidno ali nista specijalno. A ti nemoj da kacas vitla koja kostaju vise od tvoje raspadnute sedmice :osmeh: i pises kako je to roba. Pricaj o onom kojeg imas i o kojem ja pricam, tj o krpanu petici. A gvozdenovo vitlo od 4 tone pojede krpana 5 do podne sajlanja i strafanja.

Ti nemaš pojma toliko si plitak kolega.
Ja imam donji škripac kupi si naočale ti kad bi imao takvo vitlo bio bi car.
Nešto što nisi probao tu se javljaš.
Slagač sajle ne treba jer slaže sajlu super, samo pametni ljudi sajlu na prazno motaju pa se poslije čude .
Ti si gvozden jer nemaš pojma krpan ima vitla profi.
Nit se lomi niti ništa.
Drugo je možda što vama pošalju smeće jer nemate kupovne moći da kupiš pravo vitlo .
Ja ovo vitlo imam par godina i još nisam ključa stavio u njega.
I to govzdenovo vitlo je amater za krpana
 
Evo, nije me mrzelo da idem da uslikam jedno fiksno vitlo kakvo se koristi ovde kod mene. Znaci nema lamelu i te zajebancije, za kocnicu ima one zube, a za kocenje kod odmotavanja sajle sluzi jedan sraf. Ima sklopivi raonik kao sto se i vidi i ima jednu doljnju koturacu koja se ne vidi na slikama. Hteo sam i kod komsije da uslikam slicno na C-360, ali ga je skinuo jer ne moze da zakaci topling zbog njega.
 
12910305_1154112137957005_1963887069_n.jpg

da malo osvezimo temu,napravili smo jos jednu ko zna koju po redu ali ova je specificna imace kran za utovar trupaca
 
Fina prikolica. Kolika je sirina izmedju stupaca? Vidim da si ih odvojio od sasije. Vidim i daska stoji u cosku, a sta si uradio sa onim vitlom za Ursulu?
 
1,2м је ширина, а даска стоји чека купца :d витло је на трактору, размишљам се да га заменим за неко "страно" витло али не би се с њим уклопио никако морао би још један трактор да купим,
 
Komsija-drug u akciji sa pravom masinom.
IMG_20160328_101823_019.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20160328_131500_174.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20160328_131510_320.jpg
[/URL][/IMG]
150 metara sajle 16-ce,Pakerica,vitlo pravo.
 
Nazad
Vrh